Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 318606-2017
Magyarország-Budapest: Közút építése
2017/S 154-318606
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés M4 gyorsforgalmi út Cegléd-Abony közötti szakasz és kapcsolódó létesítményei (73+235 – 90+859 km sz.) kivitelezési munkáinak elvégzésére.
Hivatkozási szám: PST kód: K004.28
II.1.2)Fő CPV-kód
45233120 Közút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45100000 Terep-előkészítő munkák
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45111000 Bontási, terep-előkészítési és eltakarítási munka
45112700 Tereprendezési munkák
45221100 Hídépítés
45221110 Hidak építési munkái
45221111 Közúti híd építése
45223700 Pihenőhely építése
45223710 Autópálya-pihenőhely építése
45231220 Gázvezetékek építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45231600 Hírközlési vezetékek építési munkája
45232450 Vízelvezető rendszer építése
45233000 Autópályák és közutak építése, alapozása és burkolása
45233100 Autópálya és közút építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
— 2x2 sávos gyorsforgalmi út építése 3,75 m széles forgalmi sávokkal, 26,60 m koronaszélességgel, stabilizált üzemi sávval vt=130 km/h tervezési sebességgel.
— ~ 17,6 km M4 gyorsforgalmi út építése az alábbiak szerint:
— meglévő 2x2 sávos nyomvonal átépítése: 73+235-79+230 km sz. között (meglévő 8,25 m széles burkolat, 26,60 m sz. korona),
— meglévő 2x1 sávos szakasz bővítése 2x2 sávossá: 79+230-90+859 km sz. között (meglévő 7,75 m sz. burkolat, ~13,80 m sz. korona),
— Csomópontok: 2 db (401. sz. út, 3122. j. út),
— Országos közúton történő beavatkozások: 2x1 sávos út 1 db (401. sz. út), 2x1 sávos mellékút 2 db (3119. j. út, 3122. j. út),
— Főpályát keresztező Önkormányzati utak: 2x1 sávos burkolt út 2 db, földút 1 db,
— Főpályával párhuzamos Önkormányzati utak: 2x1 sávos burkolt utak 3 db (2., 3., 4. sz. burkolt út), földutak 11 db (F101, F102, F103, F104, F105, F106, F107, F201, F202, F203, F204),
— Műtárgyak: 8 db (1 db meglévő felüljáró felújítása, 3 db meglévő aluljáró felújítása, 4 db új aluljáró építése), amelyek közül a legnagyobb szabad nyílású: 25,1 m,
— Üzemi Hírközlési Központ telepítése,
— Várható Közmű keresztezések:
— Hírközlő vezetékek,
— Kis-, közép feszültségű villamosvezetékek,
— Ivóvíz-szennyvíz vezetékek,
— Szénhidrogén vezetékek,
— Egyéb érintett Közmű beavatkozások:
— Közvilágítás,
— Üzemi Hírközlés energiaellátás,
— Érintésvédelem,
— Üzemi Hírközlés,
— Növénytelepítési feladatok,
— Vízépítési feladatok, (talpárkok, befogadó árkok létesítésével),
— Környezetvédelmi feladatok,
— Forgalomtechnikai feladatok,
— Pihenőhelyek: 1 db kétoldali, egyszerű pihenő a 86+200 km sz-ben,
— Zajárnyékoló falak: 1708 m hosszan,
— További Vállalkozó által végzendő feladatok:
— Telekalakítási eljárások teljes körű előkészítése (Földhivatali telekalakítási eljárások (összevonások) lefolytatására alkalmas dokumentáció átadása Megrendelő részére), az esetleges pótkisajátításokhoz és végleges tervdokumentációkhoz tartozó tervek elkészítése.
— A részletes forgalomkorlátozási tervek elkészíttetése és jóváhagyatása a kivitelező feladata.
— Csatlakozás kiépítése a meglévő közúthálózathoz.
— Ajánlati tervek és ajánlati dokumentációban részletezett módosítások átvezetése és kiviteli tervek elkészítése, a kivitelezéshez szükséges hatósági engedélyek beszerzése, módosítása.
— Közművek engedélyeztetése (elektromos vezetékeknél EVD-vel együtt), vízjogi létesítési engedély beszerzése.
— Elektromos csatlakozási pontok műszaki-gazdasági tájékoztatójának megkérése, és a csatlakozási pontok kivitelezésének elvégeztetése az Áramszolgáltatóval.
— Régészeti munkákhoz földmunka biztosítása.
— ÜHK eszközök FIR integrációja.
— A Vállalkozó által készíttetett kiviteli tervekben az alábbiak átvezetése, tervezése szükséges:
— A szakasz kezdőszelvénye előtti, 4. sz. főúthoz való csatlakozáshoz esetlegesen szükséges beavatkozások kiviteli terv szintű megtervezése.
— Magyar Közút Nzrt. kezelői jóváhagyásában rögzített feladatok átvezetése.
A tárgyi építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Kapcsolódó beruházás: M4 gyorsforgalmi út M0 – Cegléd közötti szakasz, M4 Abony-kelet csomópont (M8-M4 elválási csomópont).
Részat.tétel mell. indoka:Tárgyi gyorsf. útszakasz önállóan építhető, egymástól elválasztható szakaszokra való bontása a műszaki, a forgalmi és az építési szemp.-k miatt nem indokolt. Álláspontunk szerint részekre való bontása esetén a kivitelezhetősége ezen szempontok alapján többlet problémákat okozna, mely a kivitelezés összehangolását, megvalósíthatóságát veszélyeztetné és a költségeket növelné. Ezt erősíti a viszonylag rövid építési szakasza is. Éppen ezért az egységes szemléletű kivitelezés a gazdaságossági szempontokat erősíti.
II.1.5),II.2.6) pontok azért kerültek kitöltésre, h a hird. feladható legyen a Kiadóhivatalnak. A Szerz. a p.ü. fedezetét bizt. TSz mód. hatályba lépését követő 15. napon, vagy amennyiben előbb bekövetkezik a telj.bizt. nyújtásának napján lép hatályba. Az eljárás a Kbt. 53. § (6) bek. alapján feltételesen kerül megindításra.
III. szakasz: Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk