Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags: II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
TeeSe Botnia Oy Ab:n hankintapalvelut on kilpailuttanut Vaasan kaupungin kuntatekniikan toimeksiannosta neuvottelumenettelyllä Vaasan Vaskiluodon satamassa sijaitsevan Lassen laiturin rakennusurakan vaiheen 1. Hankkeessa rakennetaan mm. noin 140 metrin pidennys nykyiseen satamalaituriin.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45241000 Bauarbeiten für Häfen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Vaasan sataman Lassen laiturin vaiheen 1 rakennusurakka.