Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 318727-2022
Magyarország-Eger: Építészeti tervezési szolgáltatások
2022/S 113-318727
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kiv. tervezés-Szentmarjay Tibor Stadion rekonstr.
Hivatkozási szám: EKR000808752022
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kiviteli tervezési feladatok ellátása az egri Szentmarjay Tibor Városi Stadion rekonstrukciója kapcsán.
Az Eger Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában lévő 6642/10. hrsz.-ú, természetben 3300 Eger, Stadion u. 8. szám alatti Szentmarjay Városi Stadion focipályája és az azt körülvevő atlétikai pálya nemrégiben teljes mértékben megújult. A tulajdonos a jelenlegi stadiont szeretné korszerűsíteni, cél az NBII-es színvonalú mérkőzések rendezésének lehetősége. Ennek megfelelően egy új fejépület és a lelátók újjáépítésének, valamint a lefedésének megvalósítását tűzte ki célul.
Jelen beszerzés elsődleges célja, hogy NB II-es szintű mérkőzések rendezésére adjon lehetőséget és ennek megfelelően a létesítményeknek az MLSZ infrastruktúra szabályzatának megfelelőnek kell lenniük, mely szerint „D” kategóriájúnak kell lennie. Fentiek alapján a tervezés során a fenti szabályzatnak megfelelő kiviteli tervet kell elkészíteni. (Az MLSZ hatályos infrastruktúra szabályzata a közbeszerzési dokumentumok részeként kiadásra kerül.)
Ajánlatkérő a megvalósítást illetően engedélyes szintű tervekkel rendelkezik, tárgyi eljárás a kiviteli tervezési feladatok ellátására irányul.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
AK a megvalósítást illetően engedélyes szintű tervekkel rendelkezik, tárgyi eljárás a kiviteli tervezési feladatok ellátására irányul.
Főbb mennyiségek:
Telek területe: 41 801 m2
Beépíthetőség 30% (12 540 m2)
Terepszint alatti beépíthetőség:
Legnagyobb épületmagasság: 12,0 m
Legkisebb zöldfelületi mutató: 40% (16 720 m2)
Beépített bruttó alapterület: 8 024 m2
Beépítettség: 19,20%
Épületmagasság:
Lelátó: 5,40 m
VIP épület: 7,01 m
Zöldfelület: füvesítés: 17 779 m2
(meglévő: 16 238 m2)
Zöldfelületi mutató: 42,53%
VIP épület:
Az épület két szintes:
- Fsz 650 m2, öltözőkkel, gépészeti helységgel, elektromos helységgel
- Emelet 898 m2 - tárgyaló, irodák, stúdió
Tetőszerkezet
- Az épület lapostetős kialakításban készül, kavicsos leterhelő réteggel.
Fő lelátó:
4 épületegységből áll, mely mosdókat, büféket foglal magában a szurkolók számára.
- ’C’ épület 100m2, ’D’ épület 72m2, ’E’ épület 101m2, ’F’ épület 70m2
- Vendég lelátó rész 67 m2
Villamosenergia ellátás
Épület világítás 10 kVA
Sport világítás - esetleges bővítés 435 kVA
Erőátvitel
Egy- és háromfázisú csatlakozási pontok 30 kVA
Gépészet
HMV és padlófűtés 55 kVA
Hűtés-Fűtés 39,5 kVA
Szellőzés 14,5 kVA
Beépített villamos teljesítmény összesen: 584 kVA
Egyidejű villamos teljesítmény: 554,2 kVA
Egyidejű legnagyobb áramfelvétel: 3x850 A
Világítás:
A kiviteli terv készítése folyamán meg kell vizsgálni, hogy megvilágítási szint az MSZ EN 12464 sz. szabvány, CEN 169 kiadvány 1998, valamint az MLSZ előírásai szerint megfelel-e az NB II-es mérkőzések számára előírt követelményeknek:
- játéktér 900 lux (kamerairányú)
- lelátó 350 lux
- közlekedők 200 lux
- alárendelt helyiségek 150 lux
Az épületbe tervezett világítási berendezés jellemzően magas hatásfokú LED-es világítótestekből épül fel
Gyengeáramú hálózatok
IT rendszerek
Az egyes számítógépes végpontok és a kamera rendszer részére egymástól független cat6-os struktúrált hálózat kiépítésével számolunk.
Tűzjelző hálózat
Automatikus tűzjelző rendszer kiépítése a tűzvédelmi műszaki leírás értelmében szükséges.
Behatolásjelző hálózat
Az épületet riasztó rendszerrel látjuk el. Az egyes helyiségekbe mozgásérzékelőket, telepítünk, a bejáratokra nyitásérzékelőt, a nagy üvegfelületekhez üvegtörés-érzékelőt tervezünk. A bejáratok közelébe helyezzük a rendszer kezelő egységeit.
Video megfigyelő rendszer
Beltéri és kültéri kamera rendszer kiépítésével számolunk.
A kamerák által készített képanyag digitális rögzítőn kerül tárolásra, a rendszernek alkalmasnak kell lennie távoli megjelenítésre is.
Kaputelefon és Beléptető rendszer
Igény esetén az egyes külső belépési pontokra és néhány kiemelt helyiségre kártyás beléptető rendszert tervezünk. A külső kertkapuhoz kaputelefon is kerül telepítésre, mely igény szerint akár több beltéri készülékhez is csatlakozhat.
Akadálymentesítés
Az épület elektromos rendszereinek kialakításakor figyelembe kell vegyük, a teljes körű akadálymentesítés megvalósíthatóságát.
Gépészet:
Hűtés-Fűtés:
A VIP épület Hűtés-Fűtés igényéről 21 darab fan-coil gondoskodik (5db a földszinten, 16 db az emeleten), illetve hőszivattyúból 2 db hármas kaszkád rendszer kerül a tetőre, amelyekhez további beltéri egységek tartoznak majd.
A gépházban lesz még maximum két darab keringető szivattyú.
A főlelátónál kialakított épületekben, vizesblokkokban elektromos padlófűtés lesz.
Szellőzés:
A VIP épületbe két légkezelő kerül: az egyik egység a gépészeti helyiségbe, míg a másik az épület túlsó végében lévő raktárban lesz elhelyezve. Továbbá az épület emeletén három darab elszívó ventilátor kerül telepítésre.
Vízellátás:
- melegvíz: 2 db 12 kW-os patron a gépészeti helyiségben
Szerkezeti kialakítás:
Alapozás
Az épület a talajmechanikai vizsgálatok alapján síkalapozással készül.
Lelátó:
A lelátó előregyártott oszlopai alatt a teherbíró talaj szintjére elhelyezett pontalapok kerülnek. A kiszolgáló épületek lemezalapot kapnak, melyre helyenként a meglévő támfalat is ráterheljük.
Teherhordó szerkezet
Az épület kétszintes kialakítású. A fő vázszerkezetét raszterkiosztásban monolit vasbeton pillér biztosítja, közötte vázkitöltő Porotherm falazat készül.
A közbenső és a zárófödém körüreges pallóból készül, a szükséges helyeken monolit vasbeton kiegészítő felületekkel. A épület zárófödéme felett a teljes lelátó acél szerkezetű fedett kivitelben készül.
Falszerkezet
Az alsó szint 30cm vastagságú Porotherm vázkitöltő fallal készül, míg a földdel érintkező rész 30cm vastagságú zsalukő falazatból áll, az emeleten a vasbeton pillérek között Porotherm falazatot alkalmazunk.
Felületképzések, burkolatok
A főépület homlokzatának jelentős részét alumíniumszerkezetű függönyfal borítja. Az épület emeleti részén világos tónusú vakolatot használunk, míg a két oldalán az épülettömegéből kiugró lelátóteraszok sávosan kialakított perforált fémlemezburkolatot kapnak sötét kivitelben. A kiugró teraszrészek kontúrját fehérre festett acélszerkezet teszi hangsúlyossá, mely a pálya felé teljesen nyitott. A földszinti részek a függönyfal mellett vágott, csiszolt terméskőburkolatot kap, mely kizárólag a főlelátó anyagával megegyező kőből készülhet.
A lelátó teljes egésze előregyártott vasbeton szerkezettel, látszóbeton kialakításban készül. A kiszolgáló épületek a látszó részeken törtfehér vakolatot kapnak, melyek felülete előtt rácsra futtatott növényeket alkalmazunk, míg a pálya felöli oldalukat a támfal szerkezetével megegyező kőburkolattal díszítjük.
Szigetelések
Az épület talajvíz és talajvíznyomás ellen szigeteljük 2 rtg modifikált bitumenes lemezzel, melyet a megfelelően előkészített aljzatra kellősítés után lángolvasztással, teljes felületen szükséges rögzíteni.
Nyílászárók
Egyedi készítésű alumínium tokszerkezetű 3 rétegű hőszigetelt üvegezéssel készülnek.
Az épület lapostetős kialakításban készül, kavicsos leterhelő réteggel.
A részletes leírásokat és követelményeket, mennyiségeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
AK felhívja az AT-k figyelmét, hogy az ajánlati árnak (nettó tervezési díj) a 322/2015. (X.30.) Korm. rendelet 7. § (1) bekezdésében foglaltakra figyelemmel magában kell foglalnia az elkészített tervekkel kapcsolatosan korlátlan és kizárólagos felhasználási jogok átengedésének ellenértékét is.
Elvárt mennyiségek: Kiv. tervből papír alapon 3 példányban, magyar nyelven és pdf/A; pdf; illetve szerkeszthető (dwg, doc, xls) formátumban CD/DVD lemezen 3 pld-ban