Lieferungen - 319239-2023
Rumänien-Ploiești: Röntgengeräte
2023/S 101-319239
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare, amplasare, punere in functiune si amenajare spatiu Aparat digital de radiografie cu fluoroscopie
Referenznummer der Bekanntmachung: 2023-2844227-2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33111000 Röntgengeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a contractului. In acest sens se va vedea caietul de sarcini si anexa acestuia.
Data limita de primire a solicitarilor de clarificari: operatorii econoimici interesati vor transmite solicitarile de clarificari cu cel tarziu 18 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, modificata si completata. Data limita de raspuns la solicitarile de clarificari: Spitalul Municipal Ploiesti va raspunde complet tuturor solicitarilor de clarificari, o singura data, cu 11 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Spitalul Municipal Ploiesti va raspunde doar solicitarilor de clarificari transmise prin intermendiul SEAP pana la data limita stabilita.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 890 756.30 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a contractului de furnizare. In acest sens se va vedea caietul de sarcini si anexa acestuia.