Belgium-Brüsszel: Idegenhonos inváziós fajok emberi beavatkozással történő kezelésére vonatkozó bevált gyakorlatok azonosítása, értékelése, megosztása és terjesztése
2018/S 140-319297
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Idegenhonos inváziós fajok emberi beavatkozással történő kezelésére vonatkozó bevált gyakorlatok azonosítása, értékelése, megosztása és terjesztése
Hivatkozási szám: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Fő CPV-kód90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A projekt célkitűzése az idegenhonos inváziós fajok emberi beavatkozással – letális vagy nem letális intézkedésekkel – történő kezelésére vonatkozó bevált gyakorlatok alkalmazásának előmozdítása az idegenhonos inváziós fajokról szóló 1143/2014/EU rendelet célkitűzésének veszélyeztetése nélkül. A projekt különösen az Unió számára veszélyt jelentő idegenhonos inváziós fajok jegyzékében (A Bizottság (EU) 2016/1141 és (EU) 2017/1263 végrehajtási rendelete) szereplő állatfajokat érinti.
A projektnek azonosítania kell az idegenhonos inváziós állatok kezelésére irányuló meglévő hatékony intézkedéseket azok populációinak kiirtása, szabályozása és/vagy megfékezése céljából, a biológiai sokféleségre, a kapcsolódó ökoszisztéma-szolgáltatásokra és adott esetben az emberi egészségre vagy gazdaságra gyakorolt hatásuk minimálisra csökkentése érdekében. Az intézkedéseket költséghatékonyságuk tekintetében kell értékelni és a tekintetben, hogy mennyire minősülnek humánusnak, valamint egyéb lehetséges mellékhatásaik vonatkozásában. A projekt célja továbbá az intézkedések terjesztése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 500 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt pályázati felhívás: szolgáltatási szerződés. Egyetlen szerződés 24 hónap időtartammal (a teljes költségvetés 500 000 EUR).
Belgia-Bruksela: Określenie, ocena, identyfikacja, wymiana i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie humanitarnego postępowania z inwazyjnymi gatunkami obcymi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Określenie, ocena, identyfikacja, wymiana i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie humanitarnego postępowania z inwazyjnymi gatunkami obcymi
Numer referencyjny: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszego projektu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie działań zaradczych związanych z inwazyjnymi gatunkami obcymi stosowanych w sposób humanitarny z wykorzystaniem środków letalnych lub nieletalnych, bez uszczerbku dla celów rozporządzenia (UE) nr 1143/2014 w sprawie inwazyjnych gatunków obcych. Projekt obejmie w szczególności gatunki wymienione w wykazie inwazyjnych gatunków obcych stanowiących przedmiot obaw Unii (rozporządzenia wykonawcze Komisji (UE) 2016/1141 i 2017/1263).
Jego celem będzie określenie skutecznych środków zaradczych stosowanych wobec inwazyjnych gatunków obcych w celu ich wyeliminowania, skontrolowania i/lub powstrzymania, aby zminimalizować ich oddziaływanie na różnorodność biologiczną, powiązane usługi ekosystemowe oraz, w stosownych przypadkach, na zdrowie ludzkie lub na gospodarkę. Środki ocenia się pod względem opłacalności, humanitaryzmu oraz innych możliwych skutków. Projekt ma również na celu rozpowszechnianie środków.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa: zamówienie na usługi. Jedna umowa o usługi, na okres 24 miesięcy (łączny budżet wynosi 500 000 EUR).
Belgia-Bruxelles: Identificarea, evaluarea, partajarea și diseminarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor străine invazive
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Identificarea, evaluarea, partajarea și diseminarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor străine invazive
Număr de referinţă: ENV.D.2/SER/2018/0019
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul acestui proiect este de a promova adoptarea celor mai bune practici pentru gestionarea umană a speciilor alogene invazive, prin măsuri letale sau neletale, fără a compromite obiectivele Regulamentului (UE) nr. 1143/2014 privind speciile alogene invazive. Proiectul va aborda în special speciile de animale incluse pe lista speciilor alogene invazive de interes comunitar (Regulamentul de punere în aplicare (UE) 2016/1141 și 2017/1263).
Acesta trebuie să identifice măsurile existente de gestionare eficiente pentru animalele alogene invazive în vederea eradicării, controlului și / sau limitării populațiilor acestora pentru a minimiza impactul acestora asupra biodiversității, a serviciilor aferente privind ecosistemul și, după caz, asupra sănătății umane sau asupra economiei. Se vor evalua măsurile în funcție de rentabilitatea acestora, de modul în care acestea sunt considerate uman și de alte posibile efecte secundare. Proiectul va viza, de asemenea, difuzarea măsurilor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 500 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă: Contract de servicii. Contract unic cu o durată de 24 de luni (buget total de 500 000 EUR).