Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Supplies - 319757-2018
Romania-București: Still mineral water
2018/S 140-319757
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare bidoane de apă minerală plată și servicii de închiriere purificatoare, dozatoare cu răcire și încălzire
Reference number: 1
II.1.2)Main CPV code
15981100 Still mineral water
II.1.4)Short description:
Furnizare bidoane de apă minerală plată și servicii de închiriere purificatoare, dozatoare cu răcire și încălzire conform documentației de atribuire și a caietului de sarcini.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 400 160.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
39221140 Water canteens
II.2.4)Description of the procurement:
Frecventa si valoarea contractelor care urmeaza sa fie atribuite, in functie de bugetul alocat:
Minim 1 contract subsecvent/an.
Cel mai mic contract subsecvent: valoare 29 170,00 RON, exclusiv TVA, cantitate: 537 purificatoare + 29 dozatoare/luna.
Cel mai mare contract subsecvent: valoare 320 870,00 RON, exclusiv TVA, cantitate: 5 907 purificatoare + 319 dozatoare/11 luni.
Valoarea minima a acordului-cadru: 350 040,00 RON, exclusiv TVA, cantitate: 6 444 purificatoare + 348 dozatoare/12 luni.
Valoarea maxima a acordului-cadru: 1 400 160,00 RON, exclusiv TVA, cantitate: 25 776 purificatoare + 1 392 dozatoare/48 luni.