Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
DIS: Modernisering av VA SYD:s produktionsanläggningar
Referensnummer: 19/01181
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45232421 Reningsverk
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av tvärfunktionella entreprenader som innehåller flera (minst två) olika tekniska delmoment för modernisering av VA SYD:s produktionsanläggningar.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45259200 Reparation och underhåll av reningsverk
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
45315100 Eltekniska installationer
45330000 Rörmokeriarbeten
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
45350000 Maskintekniska installationer
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: