Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Technical assistance for ensuring optimal performance of technical building systems under the Energy Performance of Buildings Directive
Reference number: ENER/C3/2019-468/02
II.1.2)Main CPV code73000000 Research and development services and related consultancy services
II.1.4)Short description:
The objective of this service contract is to provide technical assistance to the European Commission services for the development and dissemination of technical guidelines, aimed to: support an effective establishment and enforcement of technical building system requirements; to support an effective assessment and documentation of system performance, in relation to Article 8(1) of the EPBD and Article 8(9) of the EPBD and; to support an effective technical understanding of BACS capabilities under Article 14(4) and 15(4) of the EPBD, in particular those related to benchmarking.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 275 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Task 1: Review of technical building systems’ requirements (definition and enforcement) and other relevant measures and initiatives, identification of good practices;
Task 2: Identification and assessment of possible technical building systems’ requirements;
Task 3: Possible approaches for enforcement of technical building systems’ requirements and assessment and documentation of system performance;
Task 4: Technical guidelines for establishing and enforcing technical building systems’ requirements, and for system performance’s assessment and documentation;
Task 5: Technical guidelines for an effective understanding of BACS’ capabilities under the EPBD;
Task 6: Dissemination, including stakeholder consultation.
Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Tehnička pomoć za osiguravanje optimalnih performansi tehničkih sustava zgrada u skladu s Direktivom o energetskoj učinkovitosti zgrada
Referentni broj: ENER/C3/2019-468/02
II.1.2)Glavna CPV oznaka73000000 Usluge na području istraživanja i razvoja i s tim povezane usluge savjetovanja
II.1.4)Kratak opis:
Cilj je ovog ugovora o pružanju usluga pružanje tehničke pomoći službama Europske komisije za razvoj i širenje tehničkih smjernica, čiji je cilj: podržati učinkovito uspostavljanje i provedbu zahtjeva za tehničke sustave zgrada; podržati učinkovitu procjenu i dokumentiranje učinkovitosti sustava u odnosu na članak 8. stavak 1. Direktive o energetskoj učinkovitosti zgrada (Energy Performance of Buildings Directive-EPBD) i članak 8. stavak 9. EPBD-a; podržati učinkovito tehničko razumijevanje sposobnosti BACS-a u skladu s člankom 14. stavkom 4. i člankom 15. stavkom 4. EPBD-a, posebno one koje se odnose na komparativnu analizu.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 275 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
1. zadatak: Pregled zahtjeva za tehničke sustave zgrada (definicija i provedba) i drugih relevantnih mjera i inicijativa, utvrđivanje dobrih praksi;
2. zadatak: Utvrđivanje i ocjena mogućih zahtjeva za tehničke sustave zgrada;
3. zadatak: Mogući pristupi za provedbu zahtjeva za tehničke sustave zgrada i ocjena i dokumentacija učinkovitosti sustava;
4. zadatak: Tehničke smjernice za uspostavu i provedbu zahtjeva za tehničke sustave zgrada i za ocjenu i dokumentaciju učinkovitosti sustava;
5. zadatak: Tehničke smjernice za djelotvorno razumijevanje sposobnosti BACS-a u okviru EPBD-a;
6. zadatak: Širenje, uključujući savjetovanje dionika.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Techninė pagalba užtikrinant optimalų pastatų techninių sistemų veikimą pagal Pastatų energinio naudingumo direktyvą
Nuorodos numeris: ENER/C3/2019-468/02
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas73000000 Mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos paslaugos bei su jomis susijusios konsultacinės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios paslaugų sutarties tikslas – teikti techninę pagalbą Europos Komisijos tarnyboms techninių gairių rengimui ir sklaidai, kuriomis siekiama: remti veiksmingą pastatų techninių sistemų reikalavimų nustatymą ir vykdymą; remti veiksmingą sistemos veikimo vertinimą ir dokumentavimą, atsižvelgiant į EPBD 8 straipsnio 1 dalį ir EPBD 8 straipsnio 9 dalį; padėti efektyviai suprasti BACS pajėgumų pagal EPBD 14 straipsnio 4 dalį ir 15 straipsnio 4 dalį, ypač tų, kurie susiję su lyginamąja analize, techninius aspektus.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 275 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
1 užduotis: peržiūrėti pastatų techninių sistemų reikalavimus (apibrėžimus ir vykdymą) ir kitas susijusias priemones bei iniciatyvas, nustatyti gerąją patirtį;
2 užduotis: nustatyti ir įvertinti galimus pastatų techninių sistemų reikalavimus;
3 užduotis: parengti galimus pastatų techninių sistemų reikalavimų vykdymo ir sistemų veikimo vertinimo bei dokumentavimo būdus;
4 užduotis: parengti pastatų techninių sistemų reikalavimų nustatymo ir vykdymo bei sistemų veikimo vertinimo ir dokumentavimo technines gaires;
5 užduotis: parengti efektyvaus BACS gebėjimų pagal EPBD supratimo technines gaires;
6 užduotis: platinti, įskaitant suinteresuotųjų šalių konsultavimą.
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Għajnuna teknika biex tiġi żgurata prestazzjoni ottimali tas-sistemi tekniċi tal-bini skont id-Direttiva dwar ir-Rendiment tal-Bini fl-Użu tal-Enerġija
Numru ta' referenza: ENER/C3/2019-468/02
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan il-kuntratt ta' servizz huwa li jipprovdi għajnuna teknika lis-servizzi tal-Kummissjoni Ewropea għall-iżvilupp u t-tixrid ta' linji gwida tekniċi, immirati biex: jappoġġaw l-istabbiliment u l-infurzar effettiv tar-rekwiżiti tas-sistema teknika tal-bini; jappoġġaw il-valutazzjoni u d-dokumentazzjoni effettivi tal-prestazzjoni tas-sistema, fir-rigward tal-Artikolu 8(1) tal-EPBD u l-Artikolu 8(9) tal-EPBD u; jappoġġaw il-fehim tekniku effettiv tal-kapaċitajiet tal-BACS skont l-Artikolu 14(4) u 15(4) tal-EPBD, b'mod partikolari dawk relatati mal-valutazzjoni komparattiva.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 275 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-1 biċċa xogħol: Reviżjoni tar-rekwiżiti tas-sistemi tekniċi tal-bini (definizzjoni u infurzar) u miżuri u inizjattivi rilevanti oħra, l-identifikazzjoni ta' prattiki tajba;
It-2 biċċa xogħol: Identifikazzjoni u valutazzjoni ta' rekwiżiti possibbli tas-sistemi tekniċi tal-bini;
It-3 biċċa xogħol: Approċċi possibbli għall-infurzar tar-rekwiżiti tas-sistemi tekniċi tal-bini u l-valutazzjoni u d-dokumentazzjoni tal-prestazzjoni tas-sistema;
Ir-4 biċċa xogħol: Linji gwida tekniċi għall-istabbiliment u l-infurzar tar-rekwiżiti tas-sistemi tekniċi tal-bini, u għall-valutazzjoni u d-dokumentazzjoni tal-prestazzjoni tas-sistema;
Il-5 biċċa xogħol: Linji gwida tekniċi għal fehim effettiv tal-kapaċitajiet tal-BACS taħt l-EPBD;
Is-6 biċċa xogħol: Tixrid, inkluża konsultazzjoni mal-partijiet interessati.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Pomoc techniczna na rzecz zapewnienia optymalnej wydajności systemów technicznych budynków na mocy Dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków
Numer referencyjny: ENER/C3/2019-468/02
II.1.2)Główny kod CPV73000000 Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszej umowy o usługi jest zapewnienie wsparcia technicznego na rzecz Komisji Europejskiej w zakresie opracowania i rozpowszechniania wytycznych technicznych, które mają na celu: wsparcie skutecznego wdrożenia wymogów technicznych budynków; wsparcie skutecznej oceny i dokumentacji wydajności systemu w odniesieniu do artykułu 8(1) Dyrektywy i artykułu 8(9) Dyrektywy oraz wsparcie skutecznego zrozumienia technicznego możliwości bojlerów i klimatyzacji w odniesieniu do artykułu 14(4) i 15(4) Dyrektywy w szczególności tych odnoszących się do danych porównawczych.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 275 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2.4)Opis zamówienia:
Zadanie 1: Ocena wymogów systemów technicznych budynków (definicja i wdrożenie) oraz innych stosownych środków i inicjatyw, identyfikacja dobrych praktyk;
Zadanie 2: Identyfikacja i ocena możliwych wymogów systemów technicznych budynków;
Zadanie 3: Możliwe podejścia w zakresie wdrożenia wymogów systemów technicznych budynków oraz ocena i dokumentacja wyników systemu;
Zadanie 4: Wytyczne techniczne na potrzeby ustanowienia i wdrożenia wymogów systemów technicznych budynków oraz na potrzeby oceny wydajności systemu i dokumentacji;
Zadanie 5: Wytyczne techniczne na potrzeby skutecznego zrozumienia możliwości bojlerów i klimatyzacji na mocy Dyrektywy;
Zadanie 6: Rozpowszechnianie wyników, w tym konsultacje z interesariuszami.