Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Polttopuut Karjalan prikaatille 2023-2025
II.1.2)Main CPV code03413000 Fuel wood
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on Karjalan prikaatin Pahkajärven ampuma-alueella sekä varuskunnan alueella tarvitsemat polttopuut vuosien 2023-2025 aikana.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 370 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Polttopuita arvioidaan hankittavan Pahkajärven ampuma-alueella 2000 irto-m3/vuosi ja varuskunnan alueelle 500 irto-m3/vuosi. Tilattavien polttopuiden määrään vaikuttaa harjoitusten määrä ja säätila. Esitetty määrä on sitoumukseton arvio, joka voi ylittyä tai alittua.
Toimittaja vastaa puiden siirtämisestä varaston/polttopuuliiterin sisälle.
Polttopuut tulee toimittaa kahden viikon kuluessa tilauksesta.
Toimittaja voi halutessaan valmistaa polttopuut paikan päällä Pahkajärven polttopuuvaraston pihalla.