Italien-Ispra (VA): Renovering af det kombinerede el-, varme- og kølesystem ved JRC Ispra-anlægget via opførelse af et nyt anlæg, der skal huses i en ny bygning (projektering og opførelse af bygningen ligger ikke inden for kontraktomfanget)
2020/S 132-322367
Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Renovering af det kombinerede el-, varme- og kølesystem ved JRC Ispra-anlægget via opførelse af et nyt anlæg, der skal huses i en ny bygning (projektering og opførelse af bygningen ligger ikke inden for kontraktomfanget)
Sagsnr.: JRC/IPR/2020/OP/0048
II.1.2)Hoved-CPV-kode45251220 Bygge-anlægsarbejde: kraftvarmeværker
II.1.4)Kort beskrivelse:
Projektering og opførelse af det nye el-, varme- og køleanlæg ved JRC-Ispra. Vedligeholdelses- og driftstjenester for en 4-årig periode efter fuldførelsen er inkluderet.
Italien-Ispra (VA): Modernisierung des Kraft-Wärme-Kälte-Kopplungssystems am Standort der JRC Ispra durch den Bau einer neuen Anlage, die in einem neuen Gebäude untergebracht werden soll (Planung und Bau des Gebäudes sind nicht im Umfang enthalten)
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Modernisierung des Kraft-Wärme-Kälte-Kopplungssystems am Standort der JRC Ispra durch den Bau einer neuen Anlage, die in einem neuen Gebäude untergebracht werden soll (Planung und Bau des Gebäudes sind nicht im Umfang enthalten)
Referenznummer der Bekanntmachung: JRC/IPR/2020/OP/0048
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Planung und Bau der neuen Kraft-Wärme-Kälte-Kopplungsanlage der JRC-Ispra. Wartungs- und Betriebsdienstleistungen für einen Zeitraum von 4 Jahren nach Fertigstellung sind inbegriffen.
Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Retrofit of the Trigeneration System in JRC Ispra Site by Construction of a New Plant to be Hosted in a New Building (Design and Construction of the Building is not Included in the Scope)
Reference number: JRC/IPR/2020/OP/0048
II.1.2)Main CPV code45251220 Cogeneration plant construction work
II.1.4)Short description:
Design and build of the JRC-Ispra new tri-generation plant. Maintenance and operation services for a 4-year period after completion is included.
Obras - 322367-2020
Corrigendum
Works
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2020/S 049-114923)
II.1.2)Main CPV code