Строителство - 322545-2017
България-Варна: Строителни и монтажни работи
2017/S 155-322545
Обявление за поръчка – комунални услуги
Строителство
Правно основание:
Директива 2014/25/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Ограда в зона за обществен достъп на Пристанище Варна Изток, ремонт на пътна настилка и отводняване“.
II.1.2)Основен CPV код
45000000 Строителни и монтажни работи
II.1.4)Кратко описание:
За възстановяване на оградата е необходимо да се извършат следните видове строително-монтажни работи: разкъртване на част от съществуващата ограда от бетонови блокчета, на стоманобетонови колони, на каменна облицовка, машино отпушване и почистване на дъждовна канализация, направа на облицовка на фундамент от импрегниран и селектиран врачански варовик. Необходимите строително-монтажни работи за възстановяването на пътната настилка са: рязане на асфалтобетонова настилка с фугорез, технологично фрезоване на съществуващата асфалтобетонова настилка с дебелина до 6 см, машинно фрезоване на неплътен асфалтобетон,разкъртване на съществуваща асфалтобетонова настилка, разкъртване на съществуваща трошенокаменна настилка, изкоп машинен, изкоп ръчен, повдигане на съществуваща дъждоприемна шахта,доставка и монтаж на самонивилиращи се чугунени капаци за ревизионни шахти, доставка и монтаж на решетки за дъждоприемни шахти.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
За възстановяване на оградата е необходимо да се извършат следните видове строително-монтажни работи: разкъртване на част от съществуващата ограда от бетонови блокчета, разкъртване на стоманобетонови колони с размери 0,25 м на 0,25 м и височина 2,20 м, разкъртване на бетон, разкъртване на каменна облицовка, машинно отпушване и почистване на дъждовна канализация, направа на облицовка на фундамент от импрегниран и селектиран врачански варовик с дебелина от 2 см, демонтаж и монтаж на метално антипаркинг колче с H = 80 см, доставка и монтаж на нови антипаркинг колчета,направа на кофраж и декофраж, доставка и монтаж на арматурна заготовка, доставка и полагане на бетон клас С 20/25 сулфатоустойчив, демонтаж на стара тротоарна настилка от плочи с размери 30/30 см, доставка и монтаж на ограда от ковано желязо с размери H=2,00 м, L=3,00 м, с профили 20/20 мм и рамков профил 30/30 мм с върхове на равно разстояние един от друг по дължината на оградата, доставка и монтаж на портална врата от ковано желязо с размери H=2,00 м, L=6,00 м и с профили 20/20 мм и рамков профил 30/30 мм.
Необходимите строително-монтажни работи за възстановяването на пътната настилка са: рязане на асфалтобетонова настилка с фугорез, технологично фрезоване на съществуващата асфалтобетонова настилка с дебелина до 6 см, машинно фрезоване на неплътен асфалтобетон с дебелина до 5 см, разкъртване на съществуваща асфалтобетонова настилка, разкъртване на съществуваща трошенокаменна настилка, изкоп машинен, изкоп ръчен, повдигане на съществуваща дъждоприемна шахта с H = до 20 см, доставка и монтаж на линейни отводнители с чугунова решетка с клас на натоварване F900 с минимална височина от 0,34 м и минимална ширина от 0,34 м, изграждане на нови дъждоприемни шахти с H до 1,50 м, доставка и монтаж на самонивилиращи се чугунени капаци за ревизионни шахти, доставка и монтаж на решетки за дъждоприемни шахти с размер 450 мм/450 мм, доставка и полагане на битуминизиран трошен камък със средна дебелина от 10 см, направа на първи и втори (свързващ) битумен разлив, доставка и машинно полагане на неплътен асфалтобетон за долен пласт,доставка и полагане на геомрежа, доставка и полагане на гранитни бордюри с размер 16/32,доставка и машинно полагане на червен плътен асфалтобетон за горен пласт тип А със средна дебелина 5 см, доставка и машинно полагане на плътен асфалтобетон за горен пласт тип А със средна дебелина 5см, доставка и полагане на хоризонтална маркировка от акрилатна боя с перли и направа на лабораторни проби.
За направата на тротоарна настилка и изграждането и оформяне на съществуващите зелени площи до оградата са предвидени следните видове строително-монтажни работи: Доставка и полагане на бетонови бордюри с размер 18/35/50, доставка и полагане на градински бордюри с размер 8/16/50, направа на тротоарна настилка от сулфатоустойчиви павета с размер 10/20/6 върху на цименто пясъчен разтвор със съотношение 1:3, изработка, доставка и монтаж на метални капаци с размер 1,10/1,10 см от рифелова ламарина 5 мм с окрайчващ винкел 60/60/8, вкл. грундиране и боядисване,направа на паважна настилка със съществуващи гранитни павета,доставка и полагане на хумус за оформяне на тревни площи, демонтаж на стари градински бордюри, разваляне на съществуваща паважна настилка и сортиране на паветата както и направа на паважна настилка със съществуващи гранитни павета.
Необходимо е изграждането на нова битова канализация предвидените СМР за целите са: направа на машинен и ръчен изкоп,доставка и полагне на двойно гофрирана канализационна тръба Ф250 SN16 в изкоп, включително всички свързани с това разходи и изграждане на нова РШ канализационна с H до 2,00 м от стоманобетонови пръстени Ф1 000.
Предвидено е геодезическо заснемане на асфалтовия път и прилежащата тротоарна настилка, която ще бъде реновирана за подобряванепътно транспортния трафик възможното отводняване на терена.