There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 322605-2021
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2021/S 122-322605
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés „Királyszentistván központú agglomeráció szennyvíztisztításának fejlesztése” elnevezésű KEHOP-2.2.2-15-2016-00065 azonosító számú projekt keretében megvalósuló feladatokhoz
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés „Királyszentistván központú agglomeráció szennyvíztisztításának fejlesztése”elnevezésű KEHOP-2.2.2-15-2016-00065 azonosító számú projekt keretében megvalósuló feladatokhoz
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007–2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztési miniszter hatáskörébe utaltberuházások, valamint a 2014–2020. programozási időszakban a szennyvízelvezetési és -tisztítási, ahulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014. (XII. 19.)rendeletében Ajánlatkérő feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és -tisztítási beruházásokmegvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
Ennek megfelelően a jelen közbeszerzési eljárás második részének tárgya: „Vállalkozási szerződés „Királyszentistván központú agglomeráció szennyvíztisztításának fejlesztése” elnevezésűKEHOP-2.2.2-15-2016-00065 azonosító számú projekt keretében megvalósuló feladatokhoz.”
Az érintett település:
Királyszentistván Község Önkormányzata
Litér Község Önkormányzata
A kivitelezés főbb tájékoztató jellegű mennyiségei az alábbiak:
A Királyszentistván központú agglomeráció szennyvíztisztító telepére jelenleg érkező nyers szennyvízminősége és mennyisége a rendelkezésre álló biológiai térfogatokkal nem kezelhető olyan hatékonysággal, hogy az elfolyó tisztított szennyvíz paraméterei stabilan és hosszú távon, minden pontban kielégítsék a hatóságiengedély szerinti határértékeket.
A tervezett fejlesztés során a szennyvíztisztító telep biológiai tisztítókapacitását növelni kell, amihez új reaktortérfogatok kerülnek kialakításra, korszerű tisztítási technológia alkalmazása mellett. Az új létesítmények építésére, illetve a meglévő technológiai egységek bővítésére/korszerűsítésére jelen feladat keretében Ajánlatkérő 4940 LE biológiai kapacitás kiépítését várja el.
Feladatok
A tervezett szennyvíztisztítási technológia vegyszeres foszforeltávolítással kiegészített teljes biológiai szervesanyag és tápanyag eltávolítás, a keletkező iszap sűrítésével és gépi víztelenítésével, a tisztított szennyvízbiztonsági fertőtlenítési lehetőségének kialakításával.
Fejlesztendő létesítmények:
Mechanikai előtisztító fokozat,
Biológiai tisztító fokozat kiépítése a jelenlegi műtárgyak felhasználásával (anoxikus, aerob tisztítási lépcsők megvalósítása kiegészítő vegyszeradagolással),
Iszapsűrítő fokozat kiépítése gépi iszapvíztelenítéssel,
Meglévő technológiai épület fejlesztése (iszapvíztelenítő és vegyszertároló gépház) és új fúvógépházkialakítása,
Biológiailag tisztított szennyvíz fertőtleníthetőségének kialakítása,
Az új műtárgyak kiépítését biztosító tereprendezési, bontási munkák elvégzése.
A tervezési és kivitelezési feladatokra vonatkozó leírás az ajánlattételi dokumentáció III. kötetében található Megrendelői követelmények c. mellékletben került csatolásra.