Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: LTU-523-2022
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4)Kort beskrivning:
Denna upphandling avser sjukvårdsmaterial i utbildningssyfte för LTU:s sjuksköterskestudenter.
För mer information se upphandlingsdokument.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 2 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
33157110 Syrgasmask
33157200 Syrgasutrustning
33198000 Sjukvårdsartiklar av papper
33741100 Handrengöringsmedel
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: