Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια και συντήρηση ενός αεριοχρωματογράφου υψηλής ανάλυσης (HRGC) σε συνδυασμό με ανιχνευτή μάζας υψηλής ανάλυσης με δίδυμη φασματομετρία μαζών (MS/MS)
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2020/OP/1716
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV38433100 Φασματοφωτόμετρα μάζας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προμήθεια και συντήρηση ενός αεριοχρωματογράφου υψηλής ανάλυσης (HRGC) σε συνδυασμό με ανιχνευτή μάζας υψηλής ανάλυσης με MS/MS. Αυτό το όργανο θα χρησιμοποιηθεί για την ανάλυση περίπλοκων δειγμάτων νερού, π.χ. λύματα από μονάδες επεξεργασίας λυμάτων, υπόγεια και επιφανειακά ύδατα, παράκτια και θαλάσσια ύδατα για τον προσδιορισμό των επιμέρους συστατικών.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 600 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV38433100 Φασματοφωτόμετρα μάζας
38000000 Εξοπλισμός εργαστηριακός, οπτικός και ακριβείας (εκτός από γυαλιά)
50000000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης
38432210 Χρωματογράφοι αερίου
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Supply and Maintenance of High Resolution Gas Chromatograph (HRGC) Coupled with a MS/MS High Resolution Mass Detector
Reference number: JRC/IPR/2020/OP/1716
II.1.2)Main CPV code38433100 Mass spectrometer
II.1.4)Short description:
Supply and maintenance of a high resolution gas chromatograph (HRGC) coupled with a high resolution mass MS/MS detector. This instrument will be used to analyse complex water samples, e.g. waste water of treatment plants, underground and surface water, coastal and marine water for the identification of the individual components.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 600 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)38433100 Mass spectrometer
38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
50000000 Repair and maintenance services
38432210 Gas chromatographs
II.2.4)Description of the procurement:
Supply and maintenance of high resolution gas chromatograph (HRGC) coupled with a MS/MS high resolution mass detector.
Base jurídica:
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Fornecimento e manutenção de um cromatógrafo em fase gasosa HRGC de alta resolução acoplado a um detetor de massa de alta resolução MS/MS
Número de referência: JRC/IPR/2020/OP/1716
II.1.2)Código CPV principal38433100 Espectrómetros de massa
II.1.4)Descrição resumida:
Fornecimento e manutenção de um cromatógrafo em fase gasosa (HRGC) de alta resolução acoplado a um detetor de massa de alta resolução MS/MS. Este instrumento será utilizado para analisar amostras de água complexas, por exemplo, águas residuais de centrais de tratamento, água subterrânea e de superfície, água costeira e marinha, para identificação de componentes individuais.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 600 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)38433100 Espectrómetros de massa
38000000 Equipamento laboratorial, óptico e de precisão (exc. óculos)
50000000 Serviços de reparação e manutenção
38432210 Cromatógrafos de fase gasosa
II.2.4)Descrição do concurso:
Fornecimento e manutenção de um cromatógrafo em fase gasosa HRGC de alta resolução acoplado a um detetor de massa de alta resolução MS/MS.