Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A KAP agrártámogatásainak megfigyelésen alapuló ellenőrzése – rendkívül nagy felbontású műholdas termékekhez vagy szolgáltatásokhoz – „idősorozatokhoz” – való hozzáférés, 2019
Hivatkozási szám: JRC/IPR/2019/OP/2384
II.1.2)Fő CPV-kód72300000 Adatkezelési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A pályázat tárgya „idősorozatok”, azaz időbeli jelvariáció (időbeli tengely) önmagában termékként vagy egy olyan portálhoz való hozzáférés révén történő beszerzése, amely lehetővé teszi az információ kivonását további felhasználás céljából, a 2019. évi kampány keretében.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 650 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)72300000 Adatkezelési szolgáltatások
32530000 Műholdas távközlési berendezések
32534000 Műholdas platform
72000000 IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás
32533000 Műholdas földi állomások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A közös agrárpolitika (KAP) „megfigyeléssel végzett ellenőrzései” (melyek már bevezetés alatt állnak a 2018/2019. évi terménykampányok keretében) azokat a helyszíni ellenőrzéseket váltják fel, melyek jelenleg annak ellenőrzésére szolgálnak, hogy a területi alapú közvetlen támogatást megfelelően nyújtják-e az uniós gazdáknak. A 746/2018/EU végrehajtási rendelet (2018. május 18.) nemrégiben elfogadott 40. cikkének értelmében több tagállami régió megfigyelésen alapuló agrártámogatási ellenőrzési rendszert valósít meg. Ezek az ellenőrzések a KAP jogosultsági kritériumainak, kötelezettségvállalásainak és kötelezettségeinek megfigyelését, nyomon követését és értékelését szolgáló automatikus eljárásokon alapulnak. A rendszeres és szisztematikus megfigyeléseket a Kopernikusz Sentinel felvételei vagy ezekkel egyenértékű felvételek alapján hajtják végre, automatizált gép tanulási technikákat alkalmazva. Abban az esetben, ha a szóban forgó felvételek felbontása nem megfelelő a támogatásról történő megegyezéshez, az illetékes hatóságnak kell elvégeznie a megfelelő nyomon követési tevékenységet. Ezek közül az egyik a rendkívül nagy felbontású műholdas felvételekből nyert információból származó ún. idősorozatok alkalmazása, ami kiegészíti az automatikus folyamatokba bevitt információkat. A pályázat tárgya „idősorozatok”, azaz időbeli jelvariáció (időbeli tengely) önmagában termékként vagy egy olyan portálhoz való hozzáférés révén történő beszerzése, amely lehetővé teszi az információ kivonását további felhasználás céljából, a 2019. évi kampány keretében. A szerződés maximális költségvetése 650 000 EUR.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Kontrola pomocy rolnej w ramach Wspólnej Polityki Rolnej na podstawie monitorowania — dostęp do produktu lub usługi w zakresie „stosów obrazów” satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości (HHR) 2019
Numer referencyjny: JRC/IPR/2019/OP/2384
II.1.2)Główny kod CPV72300000 Usługi w zakresie danych
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zakup „stosów obrazów”, tj. zmienność sygnału w czasie (oś czasowa) jako produktu lub w formie dostępu do portalu, które pozwalają na wydobycie informacji na dalszy użytek w ramach kampanii na rok 2019.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 650 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV72300000 Usługi w zakresie danych
32530000 Satelitarne urządzenia komunikacyjne
32534000 Platformy satelitarne
72000000 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
32533000 Satelitarne stacje naziemne
II.2.4)Opis zamówienia:
Kontrole za pomocą monitoringu w ramach Wspólnej Polityki Rolnej zastępujące obecnie stosowane kontrole na miejscu, których celem jest sprawdzenie, czy bezpośrednia pomoc obszarowa jest prawidłowo udzielana rolnikom z UE są obecnie wdrażane w ramach kampanii 2018/2019. Kilka regionów krajów członkowskich, według niedawno przyjętego artykułu 40 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 746/2018 z dnia 18.5.2018, wdraża system kontroli pomocy rolnej za pomocą monitoringu. Takie kontrole polegają na wykorzystaniu automatycznych metod do obserwacji, śledzenia i oceny zgodności z kryteriami wyboru w ramach Wspólnej Polityki Rolnej oraz ze zobowiązaniami umownymi i obowiązkami. Regularne i systematyczne obserwacje przeprowadzane są za pomocą obrazów satelitarnych z satelity Copernicus Sentinel lub podobnych, wykorzystujących techniki automatycznego uczenia się. W sytuacji, gdy rozdzielczość takich obrazów nie wystarcza, organ właściwy musi podjąć stosowne „działania następcze”. Jednym z takich działań jest wykorzystanie informacji „stosów obrazów” satelitarnych o bardzo wysokiej rozdzielczości, które uzupełniają informacje stosowane w ramach automatycznych procesów. Przedmiotem zamówienia jest zakup „stosów obrazów”, tj. zmienność sygnału w czasie (oś czasowa) jako produktu lub w formie dostępu do portalu, które pozwalają na wydobycie informacji na dalszy użytek w ramach kampanii na rok 2019. Maksymalny budżet dla tego zamówienia wynosi 650 000 EUR.