Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή υπηρεσιών μετάδοσης.
Αριθμός αναφοράς: PO/2016-15/A4.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV64228100 Υπηρεσίες μετάδοσης τηλεοπτικών προγραμμάτων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Απαιτείται η προμήθεια υπηρεσιών μετάδοσης για τα ενημερωτικά προγράμματα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Για τις υπηρεσίες που θα παρασχεθούν, η σύμβαση υποδιαιρείται σε 2 παρτίδες ως ακολούθως:
— Παρτίδα I: παροχή της αναγκαίας τεχνικής υποδομής για τη μετάδοση τηλεοπτικών υπηρεσιών υψηλής ευκρίνειας μέσω δορυφόρου,
— Παρτίδα II: προμήθεια αμφίδρομων συνδέσεων βίντεο και παροχή υπηρεσιών για ad hoc μεταδόσεις οπτικοακουστικού υλικού.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 4 100 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Παροχή της αναγκαίας τεχνικής υποδομής για τη μετάδοση τηλεοπτικών υπηρεσιών υψηλής ευκρίνειας μέσω δορυφόρου.
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV64228100 Υπηρεσίες μετάδοσης τηλεοπτικών προγραμμάτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Οι εν λόγω υπηρεσίες διαιρούνται σε 2 σκέλη:
— Παρτίδα Ι (α): στις κύριες υπηρεσίες EbS (Europe by Satellite - Ευρώπη μέσω δορυφόρου) και EbS+ υπηρεσίες που λειτουργούν μόνιμα,
— Παρτίδα Ι(β): υποδομή έκτακτης ανάγκης η οποία θα ενεργοποιηθεί σε περίπτωση κρίσης στην έδρα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.
Οι εν λόγω υπηρεσίες θα αποτελέσουν αντικείμενο σύναψης σύμβασης υπηρεσιών απευθείας ανάθεσης.
Προμήθεια αμφίδρομων συνδέσεων βίντεο και παροχή υπηρεσιών για ad hoc μεταδόσεις οπτικοακουστικού υλικού
Αριθμός τμήματος: 2
Προμήθεια αμφίδρομων συνδέσεων βίντεο και παροχή υπηρεσιών για ad hoc μεταδόσεις οπτικοακουστικού υλικού.
H εν λόγω υπηρεσία θα αποτελέσει αντικείμενο σύναψης σύμβασης-πλαισίου για παροχή υπηρεσιών.