Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
INTRETINERE CURENTA A DRUMURILOR JUDETENE PE TIMP DE IARNA, în Județul Prahova
Referenznummer der Bekanntmachung: 2842889/2022/21222
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90620000 Schneeräumung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Se vor incheia trei acorduri cadru pe perioada de 4 ani, pe trei zone/loturi ale judetului Prahova conform caietului de sarcini, cate unul pentru fiecare lot, cu cate un singur ofertant. Pentru fiecare acord-cadru se vor incheia cate 1-3 contracte subsecvente anual in functie de alocarile bugetare de care dispune autoritatea contractanta.
LOT 1 lungime 346,622 km - valoarea estimata maxima a acordului cadru este 42.320.826,00 lei fara TVA
LOT 2 lungime 349,648 km - valoarea estimata maxima a acordului cadru este 57.029.455,68 lei fara TVA
LOT 3 lungime 454,680 km - valoarea maxima a acordului cadru este 58.104.514,22 lei fara TVA
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent/LOT 1 este de 10.580.206,50 lei
( fara TVA ) in functie de cantitatile maxime de servicii care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contract subsecvent.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent/LOT 2 este de 14.283.122.73 lei
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent/LOT 3 este de 14.564.766,77 lei
Valoarea maximă estimată a acordului cadru este de 157.454.795,90 lei, fara TVA.
Numarul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inaintea datei limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT I Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90620000 Schneeräumung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
ACORD CADRU pentru ”Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă”, judetul Prahova, pentru 4 ani conform caiet de sarcini.
Acord cadru cu un singur ofertant.
Se va incheia un acord-cadru pentru fiecare Lot, pe o perioada de 4 ani.
In urma incheierii acordului cadru, frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de 1-3 contracte subsecvent pe an, in functie de necesitatile beneficiarului si fondurile disponibile.
Cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cat si cantitatile minime si maxime ce pot face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in Caietul de sarcini, respectiv in TABEL CANTITĂȚI LOT 1
Valoarea celui mai mare contract subsecvent : 10.580.206,50 lei
LOT 2 Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă
Los-Nr.: 2
In urma incheierii acordului cadru, frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de 1-3 contracte subsecvente pe an, in functie de necesitatile beneficiarului si fondurile disponibile.
Cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cat si cantitatile minime si maxime ce pot face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in Caietul de sarcini, respectiv in TABEL CANTITĂȚI LOT II
Valoarea celui mai mare contract subsecvent : 14.283.122,73 lei
LOT 3 Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă
Los-Nr.: 3
ACORD CADRU pentru Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă”, judetul Prahova, pentru 4 ani conform caiet de sarcini.
Cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru, cat si cantitatile minime si maxime ce pot face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in Caietul de sarcini, respectiv in TABEL CANTITĂȚI LOT III
Valoarea celui mai mare contract subsecvent : 14.564.766,77 lei