II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:Numer referencyjny: DZ.3321.100.2021
II.1.2)Główny kod CPV33600000 Produkty farmaceutyczne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa leków
Zad.1- Zad. 36
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Częściami zamówienia są poszczególne zadania określone powyżej, tzn. zadania od 1 do 100
Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę do maksymalnie 7 zadań. (bez ograniczania ilości zadań na jednego Wykonawcę)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załącznik 2b do SWZ.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do maksymalnej liczby części: 36
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV33680000 Wyroby farmaceutyczne
II.2.4)Opis zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 2b do SWZ. 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) oferowany produkt leczniczy musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji.
2) oferowany produkt leczniczy musi być wprowadzony do obrotu zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06 września 2001r. prawo farmaceutyczne tekst jednolity (Dz.U. z 2019r. poz. 499),
3) oferowany produkt leczniczy musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu; 3.4. Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów równoważnych, tj. o parametrach chemicznych, fizycznych i jakościowych nie gorszych niż określono w SWZ – wyłącznie w odniesieniu do produktów, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
Zamawiający dopuszcza możliwość oferowania produktów równoważnych określonych w SWZ tj. równoważnych farmaceutycznie i terapeutycznie oraz refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Równoważność farmaceutyczna określa sytuację, w której porównywane leki zawierają taką samą ilość środka leczniczego w takiej samej postaci leku, odpowiadającej tym samym porównywalnym normom i które przeznaczone są do podawania taką samą drogą; równoważność farmaceutyczna nie warunkuje równoważności terapeutycznej, gdyż różnice w zakresie substancji uzupełniających i procesu produkcyjnego mogą powodować różnice w rozpuszczeniu oraz biodostępności, a w konsekwencji w działaniu środka farmaceutycznego. Równoważność terapeutyczna - dwa środki są równoważne terapeutycznie, jeżeli są równoważne farmaceutycznie i jeżeli po ich podaniu w takiej samej dawce ich efekty zarówno w zakresie skuteczności jak i bezpieczeństwa są takie, jak można było oczekiwać na podstawie odpowiednich badań.
Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2b do SWZ.
Jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia oferuje, poprzez wskazanie w Formularzu cenowym, przedmiot zamówienia równoważny określonemu w SWZ, jest on zobowiązany - w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ – dokonać w formularzu cenowym opisu każdego z rozwiązań równoważnych (Nazwa handlowa, międzynarodowa, ilość sztuk w opakowaniu oferowanego produktu).
Zamawiający wyraża zgodę na zmianę postaci form doustnych tj. wycenę:
— zamiast tabletek – tabletki powlekane, ampułki – fiolki,
— zamiast tabletek powlekanych –tabletki, kapsułki lub drażetki
— zamiast kapsułek – tabletki powlekane, tabletki, lub drażetki
Zamiast tabletek, tabletek powlekanych lub kapsułek o powolnym uwalnianiu – tabletek, tabletek powlekanych lub kapsułek i o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie.
Rozwiązanie równoważne oznacza rozwiązanie umożliwiające uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego i sprecyzowanego w SWZ za pomocą innych rozwiązań.
Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany określić i opisać rozwiązania równoważne, wypełniając odpowiednio Formularz cenowy, którego wzór stanowi załącznik do SWZ.
20. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214
UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag.
Oferty oceniane będą punktowo.
W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad:
— kryterium cena, waga: 60 %,
— termin wykonania zamówienia cząstkowego waga: 40 %.
II.2.1)Nazwa:
Zad.3- Nadroparinum natrium inj.
Część nr: 3
Zad.4- Dapagliflozin tabl.
Część nr: 4
Zad.5- Colestyraminum granulat
Część nr: 5
Zad.6- Żywienie pozajelitowe
Część nr: 6
Zad.7- Środek kontrastowy niejonowy do za
Część nr: 7
Zad.8- Vancomycinum inj. rózwnież do podawania doustnego
Część nr: 8
Zad.9- Anidulafungin inj.
Część nr: 9
II.2.1)Nazwa:Część nr: 10
Zad.11- Probiotyk zawierający szczep ż
Część nr: 11
II.2.1)Nazwa:Część nr: 12
II.2.1)Nazwa:Część nr: 13
II.2.1)Nazwa:Część nr: 14
Zad.15- Ampicyllinum inj.
Część nr: 15
II.2.1)Nazwa:Część nr: 16
Zad.17-Glyceryl trinitrate inj.
Część nr: 17
Zad.18- Influenza vaccine inj.
Część nr: 18
Zad.19- Acetylocestyinum inj.
Część nr: 19
II.2.1)Nazwa:Część nr: 20
Zad.21- Atracurium besilate i
Część nr: 21
II.2.1)Nazwa:Część nr: 22
Zad.23- Cyclophosphamide i
Część nr: 23
Zad.24- Ticagrelorum tabl.
Część nr: 24
Zad.25- Mivacurium chloride inj.
Część nr: 25
II.2.1)Nazwa:Część nr: 26
Zad.27- Saccharomyces boulardii bifidobacterium brave lac
Część nr: 27
Zad.28- Theophyllinum inj.
Część nr: 28
Zad.29- Lignocainum A żel
Część nr: 29
Zad.30 -Fosfomycinum inj.
Część nr: 30
II.2.1)Nazwa:Część nr: 31
Zad.32- Żywienie dojelitowe
Część nr: 32
II.2.1)Nazwa:Część nr: 33
Zad.34- Środek kontrastowy
Część nr: 34
Zad.35- Alkohol etylowy całkowicie sk
Część nr: 35
Zad.36- Aqua pro iniectione Viaflo, CB
Część nr: 36