Építési beruházás - 329353-2016
Magyarország-Budapest: Egyéb villamos szerelési munka
2016/S 184-329353
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Budapest – Esztergom vasútvonal kiegészítő biztosítóberendezési munkái és kiegészítő tervezése, vállalkozási szerződés keretében.
Hivatkozási szám: V002.11
II.1.2)Fő CPV-kód
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
45234115 Vasúti jelzések szerelése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Bp – Esztergom vasútvonal kiegészítő biztosítóberendezési munkái és kieg tervezése, vállalkozási szerződés keretében.
Főbb mennyiségek:
— szükséges szakági tervezési munkák,
— Leányvár, Dorog, Esztergom-Kertváros és Esztergom állomásokon új, D55 típusú, jelfogófüggéses biztosítóberendezés (biztber) létesítése, Tokod elágazás Esztergom-Kertváros hatókörzetébe való bevonása, távvezérlés kiépítése,
— az országos közforgalmú vasúti pályahálózat részét képező Angyalföld állomáson új elektronikus állomási biztber létesítése, távvezérlés kiépítése,
— a Leányvár – Dorog, Dorog – Esztergom-Kertváros, Esztergom-Kertváros – Esztergom, Esztergom-Kertváros – Tokod és Tokod-elágazás – Tokod, valamint Angyalföld – Angyalföld-elágazás, Angyalföld – Rákosrendező állomásközökre új tengelyszámlálós foglaltságérzékelésű utolérés- és ellenmenetkizáró vonali biztber telepítése,
— vonali útátjáró biztber illesztése, szükség szerinti átalakítása (6 db),
— Óbuda üzemirányító központban a teljes vonal távkezelésének megvalósítása,
— FOR kapcsolat kiépítése,
— kábelépítményi munkák,
— vasúti vonalkábel, erősáramú kábel, optikai kábel építés és szerelés (A legnagyobb egybefüggő hossz 19,67 km,
— rákosrendező állomás és Északi összekötő híd között, illetve Piliscsaba – Esztergom vonalszakaszon, távlati igényeket is kiszolgáló, új távközlési berendezések telepítése, beleértve korszerű (hangos és vizuális) utastájékoztató berendezések telepítését is,
— tűz- és vagyonvédelmi munkák,
— térfigyelő rendszerek kialakítása (peronokon, P+R parkolókban),
— új, korszerű áramellátó berendezések telepítése biztber és a távközlési rendszerek számára,
— váltófűtés távvezérlés, valamint egyes váltófűtés kialakítása,
— konténerek szerelése és telepítése a biztberek részére,
— épületátalakítási munkák tervezése és kivitelezése,
— épületvillamossági munkák,
— klimatizálási munkák,
— régi biztberek és távközlési berendezések teljes körű elbontása,
— a szállított és telepített berendezések üzembehelyezésével és használatbavételi eljárásával kapcsolatos munkák.
További részletek:
— Piliscsaba (kiz.) – Esztergom (bez.) között új, D55 típusú s biztber tervezése, engedélyeztetése, kivitelezése
— Angyalföld állomáson új elektronikus biztber (Óbudáról távvezérelhető) tervezése, engedélyeztetése, kivitelezése
— Rákosrendező – Óbuda (kiz.) és Piliscsaba – Esztergom vasútvonalon a távközlési munkák és az utastájékoztató berendezések tervezése, engedélyeztetése kivitelezése.
Villamos állítású váltót vezérlő biztber telepítése:
— Angyalföld állomáson: távvezérelt elektronikus biztber létesítése (27+6 [kisiklasztó saru] központi állítású váltó),
— Leányvár állomáson: távvezérelt D55 típusú, jelfogófüggéses biztber létesítése (2 központi állítású váltó),
— Dorog állomáson: távvezérelt D55, jelfogófüggéses típusú biztber létesítése (22+1 [kisiklasztó saru] központi állítású váltó),
— Esztergom-Kertváros állomáson: távvezérelt D55, jelfogófüggéses típusú biztber létesítése (5 központi állítású váltó),
— Esztergom állomáson: távvezérelt D55, jelfogófüggéses típusú biztber létesítése (11 központi állítású váltó).
A projekt három szakaszból áll,
— Rákosrendező – Újpest hozzávetőlegesen 5 km,
— Piliscsaba – Esztergom hozzávetőlegesen 21 km,
— Esztergom-Kertváros – Tokod hozzávetőlegesen 5 km.
Összesen ~ 31 km.
Ajánlatkérő a Kbt. 61. § (4) bek.-ben foglaltak szerint megvizsgálta a közbeszerzés tárgyának egy részére történő ajánlattétel biztosításának lehetőségét. A részajánlattétel nem megengedett: A teljesítés rendkívül összetett feladatot jelent, sok szakág és szakma munkájának együttműködése és összehangolása során jön létre. Az építési tevékenység során szükséges, hogy egyszerre több szakma is folyamatosan munkát végezzen a területen. Ebben az esetben a határidőre és jó minőségben történő munkavégzés, a felelősségi körök, az egyes szakágak garanciavállalásainak egymástól történő elhatárolása és feltételeinek meghatározása nagy körültekintést és a teljes munkára való egységes rálátást kíván.
A részleteket a dokumentáció tartalmazza.