Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Vermietung von Büro-, Labor-, Lager- und Wohncontainern
Referenznummer der Bekanntmachung: JRC/GEE/2021/OP/1468
II.1.2)CPV-Code Hauptteil51800000 Installation von Metallbehältern
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Um den Raumbedarf flexibel decken zu können, beabsichtigt die JRC-GEEL den Abschluss eines Rahmenvertrags über 4 Jahre zur Anmietung von Büro-, Lager-, Labor- und Wohncontainern bei Bedarf. Dazu könnten auch Container für temporäre Wohnungen gehören.
Diese Container können mit Heizung, Kühlung, Sanitäranlagen usw. ausgestattet werden.
Die Gemeinsame Forschungsstelle (JRC) ist eine Direktion der Europäischen Kommission und befindet sich in Geel (Belgien), wo die Container installiert werden.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 350 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)51800000 Installation von Metallbehältern
70300000 Diverse Dienstleistungen von Immobilienbüros gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
44211110 Kabinen
45223821 Fertigbauelemente
44211000 Vorgefertigte Gebäude
70310000 Vermietung oder Verkauf von Gebäuden
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Vermietung von Büro-, Labor-, Lager- und Wohncontainern.
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Kontori-, labori-, lao- ja majutuskonteinerite rent
Viitenumber: JRC/GEE/2021/OP/1468
II.1.2)CPV põhikood51800000 Metallmahutite paigaldusteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Teadusuuringute Ühiskeskuse Geeli üksus soovib ruumivajadustega paindlikuks toimetulekuks sõlmida neljaks aastaks raamlepingu kontori-, lao-, labori- ja majutuskonteinerite rentimiseks vastavalt vajadusele. See võib hõlmata ka konteinereid ajutiseks majutuseks.
Kõnealused konteinereid võivad olla varustatud küttega, jahutusega, sanitaarseadmetega, [...].
Teadusuuringute Ühiskeskus (JRC) on Euroopa Komisjoni direktoraat ja asub Geelis (Belgia), kuhu konteinerid paigaldatakse.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 350 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)51800000 Metallmahutite paigaldusteenused
70300000 Kinnisvaraagentuuri teenused vahendustasu eest või lepingu alusel
44211110 Kabiinid
45223821 Ehituselemendid
44211000 Kokkupandavad ehitised
70310000 Ehitiste üürimis- või müügiteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Kontori-, labori-, lao- ja majutuskonteinerite rent.
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Toimisto-, varasto-, laboratorio- ja majoituskäyttöön tarkoitettujen konttien vuokraus
Viitenumero: JRC/GEE/2021/OP/1468
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi51800000 Metallisäiliöiden asentaminen
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Voidakseen täyttää tilantarpeensa joustavasti yhteisen tutkimuskeskuksen Geelin-toimipaikka haluaa tehdä neljän vuoden puitesopimuksen toimisto-, varasto-, laboratorio- ja majoituskäyttöön tarkoitettujen konttien vuokraamiseksi tarvittaessa. Sopimukseen voi myös sisältyä kontteja väliaikaista majoitusta varten.
Kontit voidaan varustaa, lämmityksellä, jäähdytyksellä, viemäröinnillä jne.
Yhteinen tutkimuskeskus (JRC) on Euroopan komission pääosasto, ja se sijaitsee Geelissä (Belgia), johon kontit asennetaan.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 350 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)51800000 Metallisäiliöiden asentaminen
70300000 Sopimuksen perusteella tai palkkiota vastaan suoritettavat erilaiset kiinteistönvälityspalvelut
44211110 Hytit
45223821 Elementit
44211000 Elementtirakennukset
70310000 Rakennusten vuokraus- tai myyntipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Sopimuksen kohteena on toimisto-, varasto-, laboratorio- ja majoituskäyttöön tarkoitettujen konttien vuokraus.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Hyra av kontors-, laboratorie-, förvarings- och lagercontainrar
Referensnummer: JRC/GEE/2021/OP/1468
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod51800000 Installation av metallbehållare
II.1.4)Kort beskrivning:
För att kunna hantera utrymmesbehoven på ett flexibelt sätt önskar JRC i Geel sluta ett ramavtal för 4 år för hyra av kontors-, laboratorie-, förvarings- och lagercontainrar, om och när det behovs. Detta kan även omfatta containrar för tillfällig förvaring.
Dessa containrar kan vara utrustade med uppvärmning, kylning, sanitet, [...].
Gemensamma forskningscentrumet (JRC) är ett direktorat vid Europeiska kommissionen, och är beläget i Geel (Belgien) där containrarna kommer att placeras.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 350 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)51800000 Installation av metallbehållare
70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
44211110 Stugor
45223821 Prefabricerade element
44211000 Monteringshus
70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Hyra av kontors-, laboratorie-, förvarings- och lagercontainrar.