Services - 330981-2023
Romania-Zărnești: Timber harvesting services
2023/S 105-330981
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Servicii de exploatare forestiera masa lemnoasa, toate fazele, pana la drum auto, productia anului 2023
Reference number: 19113639_2023_PAAPD1387962
II.1.2)Main CPV code
77211100 Timber harvesting services
II.1.4)Short description:
Obiectul contractului îl reprezintî achiziția de Servicii de exploatare forestieră masă lemnoasă toate fazele, până la drum auto, producția anului 2023, în conformitate cu cantitățile și specificațiile tehnice din caietul de sarcini.
Achiziționarea serviciilor de exploatare forestieră masă lemnoasă toate fazele, până la drum auto, producția anului 2023, este organizată pe loturi:
Lotul 1- Denumire: Lot 3- Partida 577 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 237 mc. Valoare estimată: 33.033,06 lei (fără TVA).
Lotul 2- Denumire: Lot 4- Partida 608 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 81 mc.Valoare estimată: 13.386,06 lei (fără TVA).
Lotul 3- Denumire: Lot 5- Partida 706 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 109 mc. Valoare estimată: 19.440,15 lei (fără TVA).
Lot 4- Denumire: Lot 16-Partida 1057 Principale Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 10,59 mc. Valoare estimată: 1.455,70 lei (fără TVA).
Lot 5- Denumire: Lot 20-Partida 739 Principale Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 99 mc. Valoare estimată: 19.022,85 lei (fără TVA).
Lot 6- Denumire: Lot 24- Partida 1043 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 31,96 mc. Valoare estimată: 2.865,85 lei (fără TVA).
Lot 7- Denumire: Lot 25- Partida 1044 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 3,21 mc. Valoare estimată: 443,14 lei (fără TVA).
Lot 8- Denumire: Lot 26- Partida 1067 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 796,96 mc. Valoare estimată: 155.168,11 lei (fără TVA)
Lot 9- Denumire: Lot 27- Partida 1073 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 216,61 mc. Valoare estimată: 43.789,88 lei (fără TVA)
Lot 10- Denumire: Lot 28- Partida 842 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 212 mc.Valoare estimată: 30.390,20 lei (fără TVA).
Lot 11- Denumire: lot 29- Partida 891 Secundare Zărnești: Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 140 mc. Valoare estimată: 26.661,60 lei (fără TVA).
Denumirea loturilor a fost preluată din anunțul de participare CN 1051312/21.01.2023, pentru loturile care au fost anulate de sistem, datorită faptului că nu au fost depuse oferte.
Valoare estimată totală fără TVA: 345.656,60 lei fără TVA.
Atentie: Termenul în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I din Fișa de Date, respectiv 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot 29- Partida 891 Secundare Zărnești
Lot No: 11
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
lot 29- Partida 891 Secundare Zărnești: Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 140 mc.
Lot 20-Partida 739 Principale Zărnești.
Lot No: 5
Lot 20-Partida 739 Principale Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 99 mc.
Lot 25- Partida 1044 Secundare Zărnești.
Lot No: 7
Lot 25- Partida 1044 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 3,21 mc
Lot 3- Partida 577 Secundare Poiana Mărului.
Lot No: 1
Lot 3- Partida 577 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 237 mc
Lot 5- Partida 706 Secundare Poiana Mărului.
Lot No: 3
Lot 5- Partida 706 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 109 mc
Lot 24- Partida 1043 Secundare Zărnești
Lot No: 6
Lot 24- Partida 1043 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 31,96 mc
Lot 16-Partida 1057 Principale Zărnești
Lot No: 4
Lot 16-Partida 1057 Principale Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 10,59 mc.
Lot 4- Partida 608 Secundare Poiana Mărului
Lot No: 2
Lot 4- Partida 608 Secundare Poiana Mărului. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 81 mc
Lot 27- Partida 1073 Secundare Zărnești
Lot No: 9
Lot 27- Partida 1073 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 216,61 mc
Lot 28- Partida 842 Secundare Zărnești
Lot No: 10
Lot 28- Partida 842 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 212 mc
Lot 26- Partida 1067 Secundare Zărnești
Lot No: 8
Lot 26- Partida 1067 Secundare Zărnești. Obiect: servicii de exploatare forestieră toate fazele, până la drum auto, pentru un volum de 796,96 mc