Обявление за изменения или за допълнителна информация
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган/възложител
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
ME – ERI – Подкрепа за отдела за изпълнение на проекти (PIU) за образователната програма на Черна гора
Референтен номер: AA-010294-001
II.1.2)Основен CPV код71356200 Услуги по оказване на техническа помощ
II.1.4)Кратко описание:
Целта на техническата помощ е да се подпомогне Министерството на образованието на Черна гора при успешното изпълнение на образователната програма на Черна гора. Проектът включва изграждане и/или обновяване на инфраструктурата на общественото образование (напр. детски граници, начални училища, гимназии (средни училища) и професионалнообразователни училища и предоставяне на ИКТ оборудване и обзавеждане и специфично оборудване за професионалните училища. Консултантът ще предостави следните услуги: i) подкрепа за обществени поръчки; ii) управление и администриране на договори; iii) административна подкрепа; iv) преглед и създаване на система за рамката на мониторинг и оценка на свързаните с образованието данни; и v) редовно изпращане на доклади на ЕИБ за напредъка по цялостното изпълнение и завършване на проекта в съответствие с условията на договора за финансиране. Екипът ще включва двама основни експерти (ръководител на екипа и експерти в областта на обществените поръчки) и ad-hoc експерти според необходимостта.
Раздел VІ: Допълнителна информация
Oznámení změn nebo dodatečných informací
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
ME – ERI – Podpora pro implementační jednotku projektu (PIU) v případě programu vzdělávání v Černé Hoře
Spisové číslo: AA-010294-001
II.1.2)Hlavní kód CPV71356200 Technická asistence
II.1.4)Stručný popis:
Cílem technické pomoci je podpořit Ministerstvo školství v Černé Hoře při úspěšné realizaci programu vzdělávání v Černé Hoře. Projekt zahrnuje výstavbu a/nebo obnovu infrastruktury veřejného vzdělávání (např. školek, základních škol, gymnázií, (středních) škol a škol odborného vzdělávání) a také poskytnutí nového vybavení v oblasti IKT a nábytku a specifického vybavení pro odborné školy. Poradce poskytne následující služby: i) podpora veřejných zakázek; ii) řízení a správa zakázky; iii) administrativní podpora; iv) přezkum a zřízení rámcového systému monitorování a hodnocení pro údaje týkající se vzdělávání; a v) pravidelné podávání zpráv o pokroku celkové realizace a dokončení projektu pro EIB v souladu s podmínkami smlouvy o financování. Tým bude zahrnovat 2 klíčové odborníky (vedoucí týmu a odborníci na veřejné zakázky) a „ad hoc“ odborníky, podle potřeby.
Fógra maidir le hathruithe nó faisnéis bhreise
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
ME – ERI – Tacaíocht don Aonad Forfheidhmithe Tionscadail le haghaidh Clár Oideachais Mhontainéagró
Uimhir thagartha: AA-010294-001
II.1.2)Príomhchód CPV71356200 Technical assistance services
II.1.4)Cur síos achomair:
Tá sé mar aidhm leis an gCúnamh Teicniúil tacú le hAireacht Oideachais Mhontainéagró Clár Oideachais Mhontainéagró a fhorfheidhmiú go rathúil. Is éard atá i gceist leis an tionscadal bonneagar oideachais phoiblí a thógáil agus/nó a athchóiriú (e.g. naíolanna, bunscoileanna, scoileanna giomnáisiam (meánscoileanna) agus scoileanna gairmoideachais agus trealamh TFC agus troscán nua agus trealamh sonrach a sholáthar do ghairmscoileanna. Soláthróidh an sainchomhairleoir na seirbhísí seo a leanas: i) tacaíocht soláthair; ii) Bainistiú agus riarachán conartha; iii) tacaíocht riaracháin; iv) creatchóras meastóireachta agus faireacháin a athbhreithniú agus a bhunú maidir le sonraí oideachasúla; agus v) tuairisciú rialta ar dhul chun cinn faoi chur chun feidhme foriomlán agus comhlíonadh an Tionscadail chuig BEI i gcomhréir leis na coinníollacha den chonradh airgeadais. Ar an bhfoireann beidh beirt phríomhshaineolaithe (ceannaire foirne agus saineolaithe soláthair) agus saineolaithe ad hoc de réir mar a thagann na riachtanais chun cinn.
Skelbimas, susijęs su pakeitimais ar papildoma informacija
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija ar perkantysis subjektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
ME – ERI – parama Juodkalnijos švietimo programos projekto įgyvendinimo padaliniui
Nuorodos numeris: AA-010294-001
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas71356200 Techninės pagalbos paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Technine pagalba siekiama remti Juodkalnijos švietimo ministeriją įgyvendinant sėkmingą Juodkalnijos švietimo programą. Projektas susijęs su valstybinio švietimo infrastruktūros (pvz., vaikų darželių, pradinių mokyklų, gimnazijų (vidurinių) mokyklų ir profesinio rengimo mokyklų) statyba ir (arba) atnaujinimu ir naujos IRT įrangos, baldų ir specifinės įrangos profesinio rengimo mokykloms tiekimu. Konsultantas teiks šias paslaugas: (i) viešųjų pirkimų parama; (ii) sutarties valdymas ir administravimas; (iii) administravimo parama; (iv) su švietimu susijusių duomenų stebėsenos ir vertinimo sistemos peržiūra ir parengimas; (v) reguliarus ataskaitų apie pažangą teikimas EIB, kaip bendrai įgyvendinamas ir užbaigiamas projektas, atsižvelgiant į finansų sutarties sąlygas. Darbo grupėje dalyvaus 2 pagrindiniai ekspertai (darbo grupės vadovas ir viešųjų pirkimų ekspertas) ir ad hoc ekspertai, kai tam atsiras poreikis.
VI dalis: Papildoma informacija