There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 332511-2022
Romania-Cristinești: Sterilisation, disinfection and hygiene devices
2022/S 118-332511
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare, montaj si punere in functiune pentru obiectivul de investiții „ACHIZIȚIE INSTALAȚII DE DEZINFECTARE SI DEZINSECȚIE PENTRU DC81, ÎN SAT POIANA, COMUNA CRISTINEȘTI, JUDEȚUL BOTOȘANI” - LOT 1
Reference number: 2021-11-01 -62
II.1.2)Main CPV code
33191000 Sterilisation, disinfection and hygiene devices
II.1.4)Short description:
Furnizare, montaj si punere in functiune pentru INSTALAȚII DE DEZINFECTARE SI DEZINSECȚIE PENTRU DC81, ÎN SAT POIANA, COMUNA CRISTINEȘTI, JUDEȚUL BOTOȘANI – LOT 1
Valoarea estimata a contractului este de 139.087,33 lei fara TVA.
Prin realizarea obiectivului de investitii propus se urmareste limitarea cat mai mult posibil a raspandirii virusului PPA in comuna Cristinesti, judetul Botosani, prin dezinfectatrea mijloacelor de transport si autoturismelor care circula pe raza comunei si in special inspre si dinspre padurile din comuna. Preventia se va face in conditii optime, fara a se folosi si factorul uman, avand in vedere cainstalatia va functiona cu senzori. Prin realizarea investitiei se vor respecta masuri speciale de biosiguranta pentru a evita contaminarile incrucisate si raspandirea accidentala a infectiei astfel
investitia se încadrează, 6 conform Regulamentului (CE) 1305/2013, art.18, în măsura 5 „Restaurarea potențialului de producție agricolă afectată de dezastre naturale și evenimente catastrofale și introducerea unor acțiuni de prevenire adecvate".
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, va fi de: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 139 087.33 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Prin realizarea obiectivului de investiții propus se urmărește împiedicarea apariției cat mai mult posibil a virusului PPA în comuna Cristinești, județul Botoșani, prin dezinfectarea mijloacelor de transport și autoturismelor care circula în special dinspre pădurile învecinate către comună. Echipamentul va fi unul automatizat nefiind necesară prezența vreunui operator.
Furnizare, montaj si punere in functiune a instalatiei de dezinsectie si dezinfectie pentru autovehicule.