Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Tömning av slam i Härryda, Lerum och Partille kommun
Referentienummer: 2022HVAA46
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie90513600 Diensten voor slibverwijdering
II.1.4)Korte beschrijving:
Entreprenörens åtagande gäller tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar, filtermaterial från fosforfällor och fettavfall från fettavskiljare inom respektive kommun och kan i korthet sammanfattas enligt följande:
Tömning av:
slamavskiljare
slutna tankar
minireningsverk
fosforfällor
fettavskiljare
Anbud ska lämnas på hela omfattningen för samtliga kommuner. En entreprenör kommer att antas för hela entreprenaden.
II.1.5)Geraamde totale waarde
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)34144410 Kolkreinigers
90513700 Diensten voor het vervoeren van slib
90513900 Diensten voor slibstorting
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 2022HVAA46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144410 Slamsugare, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen