Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Hätäkeskuslaitos - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Projektipäällikköpalvelut ja muut asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: HAK-2022-108
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tarjouspyynnön kohteena olivat projektipäällikköpalvelut ja muut asiantuntijapalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)''.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tarvittavat asiantuntijat ovat projektipäälliköitä Hätäkeskuslaitoksen IT-projekteihin sekä asiantuntijat Hätäkeskuslaitoksen tietoteknisten palvelujen kehittämisen tueksi LEAN-, Jira- ja Confluence-tehtäviin ja palvelumuotoiluun.
Kilpailutus koski sopimuskautta (ks. liite Hankintasopimus). Sopimuskausi on kolme (3) vuotta ja yhdeksän (9) kuukautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan arvioitu laajuus on sopimuskauden aikana yhteensä 350-400 henkilötyöpäivää per vuosi. Esitetyt työmääräarviot eivät ole hankintayksikköä sitovia.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: HAK-2022-108
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: