Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Valtion talous- ja henkilöstöhallinnan palvelukeskus (Palkeet) - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Suunnittelu- ja hallintapalvelut – Käyttövaltuushallinnan määrittely ja toteutuksen tuki
Referenznummer der Bekanntmachung: Palkeet_D/129/02.05.02.01/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinta kohdistui SAP FICOn EHP 8 konversio S/4 HANA version käyttövaltuushallinnan määrittelyssä ja toteutuksen tukemiseen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72212218 Entwicklung von Lizenzmanagementsoftware
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö kilpailutti asiantuntijapalvelut tukemaan hankintayksikköä SAP FICOn EHP 8 konversio S/4 HANA version käyttövaltuushallinnan määrittelyssä ja toteutuksen tukemisessa.
Kilpailutus perustui Hanselin IT-konsultoinnin kilpailutukseen.
Hankinnan työmäärän arvioidaan olevan sopimuskaudella noin 150-200 henkilötyöpäivää (htp). Luku on sitoumukseton arvio.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: Palkeet_D/129/02.05.02.01/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72212218 Käyttöoikeuksien hallintaohjelmistojen kehittämispalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: