Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Järvenpää — IT-konsultointi 2021—2025 (DPS) — Projektinhallinta — Projektipäälliköiden hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: JARDno-2021-797
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Järvenpään kaupungilla oli tarve kilpailuttaa osaamista johtamaan erilaisia kehittämisprojekteja. Hankinnan kohteena oli projektipäällikkö asiantuntijapalvelut.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Projektipäällikkö Tilahallinta
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
72600000 Computerunterstützung und -beratung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Järvenpään kaupungilla oli tarve kilpailuttaa osaamista johtamaan erilaisia kehittämisprojekteja. Hankinnan kohteena oli projektipäällikkö-asiantuntijapalvelut.
Määräaikaista projektipäällikköä haettiin kahdelle (2) Järvenpään kaupungin käynnissä olevalle laajalle kehittämisprojektille:
1) Tilahallinta: tilahallinnan modernisointi, kehittämisprojekti.
2) Perhelä: projekti koostuu ’hyvää hallintoa ja parasta palvelua’- ja ’uuden työn toimitilat’ -osakokonaisuuksista.
Varsinainen sopimuskauden tavoiteltu aloitusajankohta on 17.5.2021, mutta sopimuskausi alkaa allekirjoitushetkestä ja päättyy 31.12.2021. Sopimusta on mahdollista jatkaa kahdella (2) yhden (1) vuoden mittaisella optiokaudella. Asiakas ilmoittaa optiokauden käyttöönotosta viimeistään yksi (1) kuukausi ennen mahdollisen optiokauden alkua.
Hankinnan arvioitu laajuus on yhteensä 160 henkilötyöpäivää sisältäen noin 90 henkilötyöpäivää Tilahallinnan ja noin 70 henkilötyöpäivää Perhelän projektipäällikön tehtäviä. Optiokaudella sopimuksen arvioitu laajuus vastaa varsinaisen sopimuskauden laajuutta eli vuoden optiokausi on yhteensä 210 henkilötyöpäivää sisältäen noin 120 henkilötyöpäivää Tilahallinnan ja noin 90 henkilötyöpäivää Perhelän projektipäällikön tehtäviä.
Hankinta oli jaettu seuraaviin osa-alueisiin: 1) Projektipäällikkö Tilahallinta 2) Projektipäällikkö Perhelä.
Tarjoaja pystyi tarjoamaan projektipäälliköksi yhtä (1) asiantuntijaa molemmille projekteille, kahta (2) asiantuntijaa eli yksi (1) asiantuntija per projekti tai yhtä (1) asiantuntijaa yhdelle (1) projektille.
Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Projektipäällikkö Perhelä
Los-Nr.: 2
2) Perhelä: projekti koostuu ’hyvää hallintoa ja parasta palvelua’- ja ’uuden työn toimitilat’ - osakokonaisuuksista.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: JARDno-2021-797
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
72600000 Computer support and consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
Lot No: 2