A339/2014.(XII.19.) Kr. AK feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és-tisztítási beruházások megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
A kivitelezés főbb indikatív (tájékoztató jellegű) mennyiségei az alábbiak, amelyek kapcsán az engedélyes és kiviteli tervek elkészítése is szükséges:
Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep iszapkezelési technológiájának fejlesztése és struviteltávolítás
A beruházás tárgya a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep anaerob iszapkezelésének fejlesztése.
A BKSZT 1,6 millió LE kapacitású kommunális szennyvíztisztító telep, melynek technológiájából nyersiszap és fölösiszap keletkezik. Az iszapkezelés a nyersiszap gravitációs, a fölösiszap gravitációs és (sűrítő asztalokon) gépi sűrítéséből, az elősűrített, kevert iszapok termofil anaerob rothasztásából, víztelenítéséből (centrifugás) és a rothasztás során keletkező biogáz (gázmotoros kiserőműben és kazánokban való) hasznosításából áll. A technológia pasztörizálással is kiegészül, de ezt jelenleg nem üzemelteti a telep.
A projekt keretében a jelenlegi iszapkezelési technológia oly mértékű fejlesztése a cél, hogy a telepre érkező többlet terhelésből származó megnövekedett iszapmennyiséget tudja kezelni.
A rendszer berendezései:
# Elővíztelenítésre feladó szivattyúk (meglévő, felhasználandó)
# Elővíztelenítő centrifugák (2+1 db, 30 m3/h)
# Polimer oldó adagoló (7,2 m3/h)
# Elővíztelenített iszap feladó szivattyúk az iszap tárolóba (2+1 db, 10 m3/h))
# Elővíztelenített iszaptároló (140m3)
# Elővíztelenített iszaptároló csigás kihordó
# Elővíztelenített iszap feladó szivattyúk CAMBI THP rendszerre (1+1 db, 35 m3/h)
# Termikus Hidrolizáló Egység
# Rothasztókra feladó szivattyúk (1+1 db, 30 m3/h Nyersiszap feladó szivattyú a nyersiszap és hidrolizált iszap egyesítésére, 3 db, 11 m3/h Hőkezelt iszap feladó szivattyú)
# Recirkulációs szivattyúk (3 db, 70 m3/h)
# Meglévő, átalakított hőcserélők (3 db)
# Folyadékhűtő
A rothasztásra kerülő iszap előkezelése mellett szükségessé vált az iszapvonalon gyakori üzemeltetési problémákat okozó, az iszapkezelési folyamat során termelődő MAP (magnézium-ammónium-foszfát;), vagy ásványi nevén struvit, rothasztott iszapból való eltávolítása és kinyerése.
A MAP kinyerését olyan technológiával kell megoldani, aminek a végterméke olyan vízoldható magnézium alapú ammónium foszfát, melynek szemnagysága alkalmassá teszi a mezőgazdasági hasznosításra. Minősége feleljen meg az Európai Parlament és Tanács műtrágyákról szóló 2003/2003/EK (2003 október 13.) rendeletében ill., a 37/2006. (V. 18.) FVM rendelet az „„EK-műtrágya”-ként megjelölt műtrágyák forgalomba hozataláról és ellenőrzéséről” c. rendeletben foglaltaknak. A struvit kinyerés elvárt mennyisége minimum napi átlag 100 kg, amennyiben a rothasztott iszap foszfát tartalma a rothasztóban 70 mg PPO4/l felett van.
Nyertes AT feladatát képezi a közbesz. dok.-ok részét képező műszaki tartalomhoz a vízjogi eng. és kivit. tervek elkészítése a191/2009.(IX.15.) Kr. megfelelő tartalommal. Nyertes AT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dok.-ban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szerződés teljesításe során a FIDIC Sárga Könyv rendelkezései alkalmazandók.
A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bek. foglaltak alapján a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása AT feladata.
A szerződés teljesítése során szükséges a266/2013.(VII.11.) Korm. rend. szerinti VZ-TER jogosultsággal rendelkező szakember bevonása. AT ajánlatában csatolja nyilatkozatát, hogy a szerződéskötés időpontjára a szerződés teljesítésének időtartama alatt rendelkezni fog a 266/2013. (VII.11.) Korm. rend. szerinti VZ-TER jogosultsággal rendelkező szakemberrel.
Részletesen: KD.