Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 334371-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 119-334371
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Esztergom - T.P. Ferences Gimnázium bővítése
Hivatkozási szám: EKR000692612021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kivitelezési szerződés alapján az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium bővítéséhez kapcsolódóan tornacsarnok kivitelezése. Ajánlatkérő az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium épületét a Kossuth utca felőli oldalon szabvány FIBA minősítésű kosárlabda csarnok építésével kívánja bővíteni. A kosárlabda csarnoknak csatlakoznia kell az iskola épületéhez. A bővítés során új tantermek és közösségi területek alakulnak ki. A tornacsarnok tetején intenzív zöld tető létesül, többfunkciós felhasználással.
A nyertes ajánlattevő feladata a kosárlabda csarnokkal való bővítés mellett az iskolaépületben lépcsőház hő- és füstelvezetés biztosítása és szertár kialakítása, továbbá a jelenlegi udvar sport és szabadidő funkciókkal rendelkező belső iskolaudvarrá történő átalakítása, valamint új főbejárat, portaszolgálat, illetve parkolók létrehozása.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45212222 Edzőterem, tornacsarnok építése
45212230 Öltözőtermek berendezése
45214200 Iskolaépületek kivitelezése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45236250 Park terepegyengetése
45300000 Épületszerelési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kivitelezési szerződés alapján az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium bővítéséhez kapcsolódóan tornacsarnok kivitelezése. Ajánlatkérő az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium épületét a Kossuth utca felöli oldalon kosárlabda csarnok építésével kívánja bővíteni. A kosárlabda pályának meg kell felelnie meg az MKOSZ versenyszabályoknak, oly módon, hogy az a hitelesítés után alkalmas legyen utánpótlás megyei és regionális továbbá felnőtt max. II. osztály játékok lebonyolítására. A kosárlabda csarnoknak csatlakoznia kell az iskola épületéhez. A tornacsarnok tetején intenzív zöldtető létesül, többfunkciós felhasználással.
Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium műemléki védelem alatt áll (Nyilvántartási azonosító: 6176, 6177, 16190, törzsszám: 2311, 2316, 2316). A kivitelezési munkákat az épületegyüttesben elhelyezkedő gimnázium, kollégium, valamint ferences rendház és ferences szociális otthon folyamatos működése mellett és akadályoztatása nélkül kell elvégezni.
Kivitelezés alapvető műszaki jellemzői:
A nyertes ajánlattevő feladata 2500 Esztergom, Bottyán János U. 10. szám alatti, 17320/2. helyrajzi számú ingatlanon új, cca. 3 500-3 900 m2 nettó alapterületű épületbővítés kivitelezése.
Az eljárás keretében különösen az alábbi munkák elvégzésére kerül sor:
1. Alépítményi munkák
- Elválasztó rétegek beépítése, műanyagfátyol-, fólia vagy műanyagfilc két rétegben, átlapolással, rögzítés nélkül, vízszintes felületen - 650 m2
- Talajjavító réteg építése, régészeti terület visszatöltése lavírsíkig, tartószerkezeti tervek szerinti specifikáció szerinti vagy egyenértékű töltőanyaggal - 612 m2
- Fejtett humusz és föld felrakása szállítóeszközre, géppel - 986 m3
- Munkagödör földkiemelése - 3719 m3
- Betonacél helyszíni szerelése - 34 t
- Talajnedvesség elleni szigetelés - 1594 m2
2. Építőmesteri munkák
- Sík vagy alulbordás vasbeton lemez készítése - 795 m3
- Vasbetonfal készítése - 811 m3
- Oldalfalvakolat készítése - 1252 m2
3. Szakipari munkák
- Felület előkészítése, fóliaterítés csúsztató vagy úsztatórétegre kerülő esztrichek készítését megelőzően - 3450 m2
- Úsztatott esztrich vagy fűtőesztrich, hő- vagy hangszigetelésen, gépi feldolgozással - 2898 m2
- Gumiburkolat fektetése szabványos, kiegyenlített aljzatra, gumilemezből- 1762 m2
- Belső festéseknél felület előkészítése, részmunkák; glettelés falon- 4179 m2
- Diszperziós festés- 8358 m2
- Hő- és hangszigetelés elhelyezése bármely épületszerkezetben, alkalmazástechnikai feltételeknek megfelelően - 5521 m2
- Lapostető hő- és hangszigetelése - 2252 m2
- Csapadékvíz elleni szigetelés- 6432 m2
- Kétrétegű, inhomogén vakolható kőzetgyapot hőszigetelő lemez - 1463 m2
- Homlokzati nyílászárók és függönyfalak - 92 db
- Belső nyílászárók - 100 db
4. Környezetrendezési munkák
- Aszfalt járdaburkolat bontása depóniába - 259 m2
- Térkőburkolat készítése - 372 m2
- Örökzöld cserjék telepítése terv szerinti mérettel - 202 db
- Aszfalt burkolat bontás alépítménnyel- 840 m2
5. Behajtó közlekedéstechnikai munkák
- Földmű vízszintes felületének rendezése, a felesleges föld elterítésével, tömörítés nélkül - 32 m2
- Öntöttaszfalt (MA-8) terítése meglévő soványbeton alapra - 133 m2
6. Épületgépészet
7. Épületvillamosság
a) erősáramú rendszerek
- Merev, sima falú műanyag védőcső elhelyezése -6100 m
- Beton födémdoboz - 362 db
- Halogénmentes szigetelésű vezeték elhelyezése nedves és vizes helységekben - 40 730 m
- Lámpatestek - 839 db
b) gyenge áramú rendszerek
- Cat6a S/FTP 550/23s MHz 4P fali kábel LSOH-1, FRNC, kék - CCXEDR-D0047-C003-L7 - 24000 fm
- MÜII védőcső oldalfalba/födémbe süllyesztve, szerelvényekkel, bilinccsel - 6150 fm
c) BMS munkák
- Távközlési installációs kábel, egyszálú tömör rézvezetővel, PVC érszigeteléssel - 3550 fm
- Erősáramú jelző- és vezérlőkábel sodrott rézvezetővel, lágy PVC érszigeteléssel - 8180 fm
8. Konyhatechnológiai munkák
- Kiszolgáló pult - 1 db
- Oldalsó és hátsó pult - 3 db
- Öltözőszekrény - 2 fakkos - 2db
9. Felvonó
- L1 jelű felvonó teljeskörű telepítése, beüzemelése, engedélyezéssel, oktatással kompletten - 1 db
- L2 jelű felvonó teljeskörű telepítése, beüzemelése, engedélyezéssel, oktatással kompletten - 1 db
10. Sporttechnológia
- Függőleges mozgatású, elektromos térelválasztó szerkezet (fogadó szerkezettel), komplett, szerelve beüzemelve - 1 készlet
- Küzdőtéri padozat (pont + felület elasztikus) - 704 m2
- Pályavonalak kitűzése, felfestése - 444 fm
- Bordásfalak (egyszakaszos) beépítés, rögzítő szerkezettel, komplett - 29 db
11. Meglévő épület átalakítási munkái
- Előregyártott azonnal terhelhető nyílásáthidaló elhelyezése, tartószerkezetre, csomóponti kötéssel - 67 db
- Diszperziós festés, műanyag bázisú vizes-diszperziós festés alapozása és két rétegben falon - 4374 m2
- Oromfal magasítás hő- és hangszigetelése, egyhéjú, fordított rétegrendű tető hőszigetelése - 28,5 m2
A fentiekben ismertetett adatok, információk tájékoztató jellegűek, a részletes feltételek az ajánlattételi dokumentációban (a szerződéstervezetben és a közbeszerzési dokumentációban) kerültek rögzítésre.
Ajánlatkérő 10 % mértékű tartalékkeretet alkalmaz a tárgyi közbeszerzési eljárásban, amelynek felhasználására a dokumentáció részét képező szerződéstervezetben rögzítettek szerint van mód.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. §-a alapján, amennyiben a dokumentáció (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányú vagy eredetű dologra, konkrét eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is.