Lieferungen - 334612-2022
Rumänien-București: Putzmittel
2022/S 119-334612
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale curățenie 2
Referenznummer der Bekanntmachung: 9524980/2022/AP-1-60
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39831240 Putzmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
În cadrul procedurii vor fi achiziționate materiale curățenie necesare asigurării condițiilor de igienă pacienților internați în spital.
Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 165 400.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 4
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pe unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Mop tip Twixter
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord Cadru: Cant. min. est., Cant. max. est., Val. min. est., Val max. est. - conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori;
Contract Subsecvent: Cant. min. est., Cant. max. est., Val. min. est., Val max. est. - conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori;
Cant. max. a celui mai mare Contract Subsecvent, Val. max. a celui mai mare Contract Subsecvent - conform Caiet de sarcini - Anexa 2 Cantități-Valori.
Rezervă mop Twixter
Los-Nr.: 3
Cărucior complet tip Twixter (cărucior + sac + găleată roșie și albastră)
Los-Nr.: 1
Recipient din plastic pentru deșeuri infecțioase
Los-Nr.: 4
Cerința 1: Ofertanții/asociații/terții susținători/subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.164, 165, 167 din Legea nr.98/2016.
Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea cerinței:
a) Ofertanții vor completa, cu informațiile aferente situației lor, fișierul DUAE publicat de autoritatea contractantă în cadrul documentației de atribuire direct în SEAP în format .pdf;
b) Documentele justificative care vor proba îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertanții clasați pe primele 3 locuri.
Aceste documente sunt:
2. Certificat fiscal privind lipsa datoriilor restante referitoare plății impozitelor, taxelor locale și altor venituri ale bugetului local eliberat de Primărie (Consiliul Local) - actualizat/la zi în momentul prezentării - scanat în format .pdf și semnat electronic.
2. Declarație de angajament față de procedura de achiziție (formular 5) - scanată în format .pdf și semnată electronic
Cerința 3: Operatorul economic ce depune ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, că este legal constituit și nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului.
a) Ofertanții vor completa cu informațiile aferente situației lor fișierul DUAE publicat de autoritatea contractantă în cadrul documentației de atribuire, direct în SEAP în format .pdf;
- Certificatul constatator emis de Oficiul Național al Registrului Comerțului - valabile în momentul prezentării - scanat în format .pdf și semnat electronic.
Notă: În cazul ofertanților străini se vor prezenta documente echivalente eliberate de autorități competente din țara de reședință - scanat în format .pdf și semnat electronic