Lieferungen - 334613-2022
România-București: Servere de reţea
2022/S 119-334613
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Contract furnizare Echipamente hardware si software pentru prelucrare imagini
Număr de referinţă: 4283635/9/11062022
II.1.2)Cod CPV principal
48821000 Servere de reţea
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul are ca obiect furnizarea unor echipamente hardware și software pentru prelucarea imaginilor:
Noduri de procesare de tip server cu componenta de stocare integrata -1 cpl
Stații de lucru fixe - 4 cpl
Software procesare si analiza imagini - 1 cpl
Licență Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 48core - 3 buc
Operatorii economici interesați pot solicita clarificări privind conținutul documentației de atribuire cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet solicitărilor de clarificare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 268 900.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 4
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Ofertantii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Noduri de procesare de tip server cu componenta de stocare integrata
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
51611100 Servicii de instalare de hardware
71356200 Servicii de asistenţă tehnică
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Noduri de procesare de tip server cu componenta de stocare integrata - 1 cpl
Stații de lucru fixe
Lot nr.: 2
30213300 Computer de birou
Licență Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 48core
Lot nr.: 4
48422000 Suite de pachete software
Software procesare si analiza imagini
Lot nr.: 3
48328000 Pachete software de prelucrare a imaginilor
72261000 Servicii de asistenţă pentru software