Lieferungen - 334723-2022
România-București: Seifuri, case de bani şi uşi blindate sau armate
2022/S 119-334723
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru de furnizare containere de securitate
Număr de referinţă: 4193125_2022_PAAPD1358718
II.1.2)Cod CPV principal
44421000 Seifuri, case de bani şi uşi blindate sau armate
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare containere de securitate, conform cerintelor din documentatia de atribuire.
Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in doua etape, astfel:
- in a 60-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor pentru solicitarile de clarificari transmise pana in a 70-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
- in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor pentru celelalte solicitari de clarificari.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 14 955 100.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 10
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 10
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Se pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Container de securitate Clasa B Tip 2
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
79632000 Servicii de formare a personalului
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Container de securitate Clasa B Tip 2, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
Cantitati estimative (cpl.):
- acord-cadru: minima = 19; maxima = 186;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 68.
Valori estimative maxime (lei fara TVA):
- acord-cadru: 1.990.200,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 727.600,00 lei.
Cpl. (complet) =Container de securitate Clasa B Tip 2, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Container de securitate Clasa B Tip 4
Lot nr.: 5
Container de securitate Clasa B Tip 4, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 4; maxima = 37;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 13.
- acord-cadru: 458.800,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 161.200,00 lei.
Cpl. (complet) =Container de securitate Clasa B Tip 4, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Containere de securitate Clasa B Tip 7 varianta 2
Lot nr.: 7
Containere de securitate Clasa B Tip 7 varianta 2, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 2; maxima = 19;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 8.
- acord-cadru: 332.500,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 140.000,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa B Tip 7 varianta 2, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 1
Lot nr.: 8
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 1, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 2; maxima = 24;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 12.
- acord-cadru: 403.200,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 201.600,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 1, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 2
Lot nr.: 9
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 2, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 9; maxima = 94;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 32.
- acord-cadru: 1.692.000,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 576.000,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 2, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Containere de securitate Clasa B Tip 5 varianta 2
Lot nr.: 6
Containere de securitate Clasa B Tip 5 varianta 2, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 12; maxima = 116;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 60.
- acord-cadru: 1.832.800,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 948.000,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa B Tip 5 varianta 2, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Containere de securitate Clasa A Tip 3
Lot nr.: 2
Containere de securitate Clasa A Tip 3, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0168.v.1.
- acord-cadru: minima = 13; maxima = 131;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 78.
- acord-cadru: 2.096.000,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 1.248.000,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa A Tip 3, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0168.v.1.
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 3
Lot nr.: 10
Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 3, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 20; maxima = 198;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 54.
- acord-cadru: 3.742.200,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 1.020.600,00 lei.
Cpl. (complet) =Containere de securitate Clasa B Tip 8 varianta 3, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.
Container de securitate Clasa A Tip 1
Lot nr.: 1
Container de securitate Clasa A Tip 1, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0168.v.1.
- acord-cadru: minima = 2; maxima = 14;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 5.
- acord-cadru: 191.800,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 68.500,00 lei.
Cpl. (complet) =Container de securitate Clasa A Tip 1, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0168.v.1.
Container de securitate Clasa B Tip 3
Lot nr.: 4
Container de securitate Clasa B Tip 3, conform specificatiei tehnice ST-02411.21-0169.v.1.
- acord-cadru: minima = 19; maxima = 191;
- pentru un singur contract subsecvent: minima = 1; maxima = 52.
- acord-cadru: 2.215.600,00 lei;
- cel mai mare contract subsecvent: 603.200,00 lei.
Cpl. (complet) =Container de securitate Clasa B Tip 3, echipat conform cerintelor din caietul de sarcini si specificatia tehnica ST-02411.21-0169.v.1.