Der er opstået en fejl, der påvirker den måde, URL'er vises på i bekendtgørelser om e-formularer. Vi arbejder på at løse problemet. Prøv indtil da at fjerne det komma (eller andet særligt tegn), der står sidst i URL'en. Vi beklager ulejligheden.
Varer - 334826-2022
Danmark-Kgs. Lyngby: Kaffe, te og hermed beslægtede produkter
2022/S 119-334826
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Fællesudbud af Kaffe, te, tilbehør, maskiner og service
Sagsnr.: 21/1034705
II.1.2)Hoved-CPV-kode
15860000 Kaffe, te og hermed beslægtede produkter
II.1.4)Kort beskrivelse:
Universiteterne i Danmark, samt Miljøministeriet og Ministeriet for Fødevare, Landbrug og Fiskeri, er gået sammen om denne konkurrenceudsættelse af det samlede forbrug og indkøb af kaffe, te, tilbehør, maskiner og service.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 68 640 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på en enkelt delkontrakt
Maksimalt antal delkontrakter, der kan blive tildelt en tilbudsgiver: 1
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
15511000 Mælk
15831000 Sukker
15840000 Kakao; chokolade- og sukkervarer
15841000 Kakao
15841400 Sødet kakaopulver
15861000 Kaffe
15863000 Te
39711310 Elektriske kaffemaskiner
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Flydende kaffe, maskiner og service
Delkontraktnr.: 2