29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 334872-2021
Rumunia-Satu Mare: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 126-334872
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Sistem de alimentare cu apă și canalizare în Camârzana și Târșolț. Numarul de identificare POIM-SM-CL-06
Numer referencyjny: 16844952_2021_PAAPD1165716
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Lucrările de execuție constau în:
— obiectul nr. 6.1 „Conducta de aductiune GA noua Târsolţ-GA Aliceni”;
— obiectul nr. 6.2 „Extinderea retelelor apa/canal UAT Tarsolt”;
— obiectul nr. 6.3 „Sistem de alimentare cu apa si sistem de canalizare in UAT Camarzana”;
— obiectul nr. 6.4 „Aducțiune Gospodărie de apă proiectată Târșolț – Gospodăria de apă proiectată Cămârzana”;
— obiectul contractului ce rezultă din această procedură este execuția tuturor lucrărilor prezentate în specificații (CS-Capitol 2 și CS-Capitol 3) și piesele desenate (CS-Capitol 3) din caietul de sarcini.
Cerințele specifice ale lucrărilor sunt prezentate în CS-Capitol 2 și CS-Capitol 3.
Durata de executie a lucrărilor din cadrul contractului este 29 de luni (cerință minimă).
Termenii și condițiile contractului includ și o garanție a lucrărilor de 36 de luni.
In conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă.
Numarul de zile până la care operatorii economici pot solicita clarificari privind documentatia de atribuire inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 34 de zile.
In conformitate cu prevederile art. 29 alin. (3) din HG nr. 394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Entitatea contractanta stabileste un singur termen-limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare. Termenul-limita este cu 22 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor stabilita in anuntul de participare.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
II.2.4)Opis zamówienia:
— obiectul nr. 6.1 „Conducta de aductiune GA noua Târsolţ – GA Aliceni” – conducta de aductiune: conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN10 = 632 m, conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN16 = 522 m, conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN 20 = 1 276 m, conducta de aducțiune PEID de 160 mm PN 25 = 2 019 m;
— obiectul nr. 6.2 „Extinderea retelelor apa/canal UAT Tarsolt” – canalizare: rețea de canalizare menajeră din PP De 250 mm = 6 874 m, rețea de canalizare menajeră din PVC De 250 mm = 23 642 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN6 De 90mm = 1 332 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN6 De 140 mm = 472 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN6 De 200 mm = 151 m, stație de pompare apă uzată menajeră = 9 bucati, cămin pompare apă uzată pentru canalizare sub presiune = 14 bucati, conductă de refulare apă uzată menajeră din Peid PN6 De 63 mm = 1 637 m;
— obiectul nr. 6.3 „Sistem de alimentare cu apa si sistem de canalizare in UAT Camarzana” – conducta de transport: conducta de transport PEID De 160 mm PN 20 = 1 192 m, conducta de transport PEID De 140 mm PN 20 = 2 808 m, conducta de transport PEID De 110 mm PN 20 = 3 463 m, conducta de transport PEID De 160 mm PN 16 = 1 735 m, conducta de transport PEID De 110mm PN 16 = 981 m, conducta de transport PEID De 160mm PN 10 = 1 177 m, conducta de transport PEID De 110 mm PN 10 = 174 m; retea de distributie: conducta de apa PEID De 110 mm PN 16 = 1 228 m, conducta de apa PEID De 110 mm PN 10 = 27 196 m; canalizare: rețea de canalizare menajeră din PP De 250 mm = 2 991 m, rețea de canalizare menajeră din PVC De 250 mm = 24 342 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN6 De 90 mm = 1 545 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN10 De 110 mm = 49 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN10 De 125 mm = 626 m, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN10 De 140 mm = 2 395 m, stație de pompare apă uzată menajeră = 12 bucati, cămin pompare apă uzată pentru canalizare sub presiune = 9 bucati, conductă de refulare apă uzată menajeră din PEID PN6 De 63mm = 728 m;
— obiectul nr. 6.4 „Aducțiune gospodărie de apă proiectată Târșolț – Gospodăria de apă proiectată Cămârzana” – conducta de aductiune: conducta de aducțiune PEID De 180 mm PN25 = 4 352 m, conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN20 = 1 115 m, conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN16 = 1 370 m, conducta de aducțiune PEID De 160 mm PN10 = 1 596 m.
Lucrările se vor executa concomitent. Obiectul contractului ce rezultă din această procedură este execuția tuturor lucrărilor prezentate în „Specificații” (CS-Capitol 2 și CS-Capitol 3) și „Piesele desenate” (CS-Capitol 3) din caietul de sarcini.