Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Materiale sanitare relicitate si noi 2021
Număr de referinţă: 3963722_2021_PAAPD1280162
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Spitalul judetean de urgenta Satu Mare doreste achizitionarea de "Materiale sanitare relicitate si noi 2021” . In realizarea obiectivelor specifice ale institutiei este indispensabil rolul materialelor sanitare, deoarece influențează în mod direct actul medical, gradul de satisfacție al pacientului și rezultatele obținute. Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscurile asociate lipsei materialelor sanitare.
Autoritatea contractanta a decis ca pentru fiecare lot in parte, procedura sa se finalizeze prin incheierea unui acord cadru cu mai multi ofertanti, numarul maxim 3, fara reluarea competitiei, pentru o perioada de 36 luni.
Pentru achizitia acestor produse s-a primit referatul de necesitate cu nr. 6079/01.04.2021 apobat de conducerea SJUSM, prin care se solicita achizitionarea de materiale sanitare necesare tratarii pacientilor internati in spital.
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite:
Frecventa CS: trimestrial sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari.
AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile anexei Caietului de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile anexei Caietului de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, val est min si max a unui CS in conformitate cu prevederile anexei Caietului de sarcini;
Pentru fiecare lot in parte, Cantitatea celui mai mare contract subsecvent=cantitatea maxima pe 3 luni.
Cantitatile minime si maxime estimate ale acordurilor cadru se regasesc in Anexa la caietul de sarcini.
Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative.
Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Sonda Tieman cu balonas 14 CH buc
Lot nr.: 12
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
CANT MIN/36 LUNI 360 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 1080 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1755 RON
Ac+fir de sutura absorbabil 7-0 10mm 3/8 C buc
Lot nr.: 7
CANT MIN/36 LUNI 432 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 864 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 468 RON
Semimasca Cu 2 Filtre Schimbabile 3M 6000 buc
Lot nr.: 34
CANT MIN/36 LUNI 468 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 5400 RON
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 3-0 19mm 3/8 RC buc
Lot nr.: 3
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 432 RON
Ace punctie abdominala 14 G x 50 mm buc
Lot nr.: 2
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 390.60 RON
Bandă pentru ochi cu sticla de ceas buc
Lot nr.: 18
CANT MIN/36 LUNI 144 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 2160 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 2700 RON
Pansament ocular autoadeziv100x72 mm buc
Lot nr.: 17
CANT MIN/36 LUNI 1800 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 3600 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 450 RON
Fixator ptr doua catetere nou nascuti buc
Lot nr.: 26
CANT MIN/36 LUNI 108BUC
CANT.MAX/36 LUNI 252 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 945 RON
Varfuri testare verzi 3 mm SERA OTOEMISIUNI buc
Lot nr.: 29
CANT MIN/36 LUNI 3600 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 36000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 4500 RON
Manusi de examinare latex nepudrate S buc Manusi de examinare latex nepudrate M buc Manusi de examinare latex nepudrate XL buc
Lot nr.: 32
S-CANT MIN/36 LUNI 7200 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 10800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1350 RON
M-CANT MIN/36 LUNI 3600 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 7200 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 900 RON
XL-CANT MIN/36 LUNI 16200 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 37800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 4725 RON
Ochelari protectie fototerapie reutilizabil buc
Lot nr.: 33
CANT MIN/36 LUNI 108 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 360 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 720 RON
Pipete sterile pasteur de 1 ml Criotuburi de 2 ml buc
Lot nr.: 49
CANT MIN/36 LUNI 7200 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 18000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 840 RON
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 600 RON
Set senzori medicali pentru monitorizare hemodinamica senzori NicaS set
Lot nr.: 42
CANT.MAX/36 LUNI 9000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 90000 RON
Masca CPAP cu doua tuburi alimentare oxigen, driver Venturi integrat si valva PEEP ajustabila Masca CPAP cu un singur tub alimentare oxigen, driver Venturi integrat și valva PEEP reglabilă Masca CPAP cu doua tuburi alimentare oxigen, driver Venturi integrat, valva PEEP ajustabila si port acc buc
Lot nr.: 50
CANT.MAX/36 LUNI 2700 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 79875 RON
CANT MIN/36 LUNI 1620 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 2520 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 68250 RON
CANT MIN/36 LUNI 180 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 10650 RON
CANT.MAX/36 LUNI 180 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 26250 RON
Lamele 24/24 mm pentru histopatologie buc
Lot nr.: 47
CANT MIN/36 LUNI 54000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 162000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 810 RON
CANT MIN/36 LUNI 864 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 3024 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 4788 RON
Sonda gastrica Faucher 24 buc
Lot nr.: 40
CANT MIN/36 LUNI 720 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 2010 RON
Sonda gastrica Faucher 30 buc
Lot nr.: 41
CANT MIN/36 LUNI 1080 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 4140 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 2311.50 RON
Filtre ptr aspirator Eschman buc
Lot nr.: 23
Lame slefuite pentru microscop 76x26x1.2mm buc
Lot nr.: 46
CANT MIN/36 LUNI 72000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 180000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 2400 RON
Ac+fir de sutura absorbabil 6-0 13mm 1/2 C buc
Lot nr.: 6
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 4-0 19mm 3/8 RC buc
Lot nr.: 4
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 5-0 15mm 1/2 C buc
Lot nr.: 5
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 456.48 RON
1.Masca ventilatie full-face 2. Kit administrare oxigen cu masca full face si kit adaptare oxigen de unica utilizare buc
Lot nr.: 52
CANT MIN/36 LUNI 252 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 720 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 84000 RON
CANT MIN/36 LUNI 1044 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 135000 RON
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 48 RON
Termometru uman electronic buc
Lot nr.: 30
CANT MIN/36 LUNI 1260BUC
CANT.MAX/36 LUNI 2952 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 3690 RON
Electrod neutru ptr.generator de radiofrecventa set a 2 buc
Lot nr.: 24
CANT MIN/36 LUNI 36 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 72 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 5580 RON
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 42660 RON
Pipete de plastic nesterile de 1 ml buc
Lot nr.: 9
CANT MIN/36 LUNI 18000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 54000 BUC
Electrozi monitorizare copii de UF buc
Lot nr.: 45
CANT MIN/36 LUNI 27000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 43200 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1440 RON
Protectie pentru sonda de temperatura buc
Lot nr.: 15
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1950 RON
Filtre combinate 3M Filtru 3M ABEK1 set a 2 buc
Lot nr.: 35
CANT MIN/36 LUNI 576 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 4680 RON
Sonda Tieman cu balonas 12 CH buc
Lot nr.: 11
Canula de traheostomie cu balon nr.7.5 buc
Lot nr.: 37
CANT.MAX/36 LUNI 144 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 312 RON
Lantete pentru nou nascuti buc
Lot nr.: 31
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 12000 RON
Varfuri testare rosu 3-5 mm SERA OTOEMISIUNI buc
Lot nr.: 28
Manusi nesterile L buc Manusi nesterile M buc Manusi nesterile S buc
Lot nr.: 43
L-CANT MIN/36 LUNI 2883600 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 5983200 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 199440 RON
M-CANT MIN/36 LUNI 3970800 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 7358400 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 245280 RON
S-CANT MIN/36 LUNI 5698800 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 7214400 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 240480 RON
Varf sonda testare echipament SERA OTOEMISIUNI TEOAE buc
Lot nr.: 27
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 4200 RON
Pahar Erlenmeyer cu slif si dop rodat, de 100 ml buc
Lot nr.: 8
Hartie de filtru 52x52 cm buc
Lot nr.: 36
CANT MIN/36 LUNI 36000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 72000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 5160 RON
Flacoane de plastic de capacitate 15-20ml fara anticoagulant sau gel,cu capac cu inchidere prin infiletare buc
Lot nr.: 25
CANT MIN/36 LUNI 2160 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1800 RON
Cutit oftalmologic ptr incizii 2,3mm buc
Lot nr.: 19
CANT.MAX/36 LUNI 540 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 329.85 RON
Manusi nesterile albastre nepudrate S Manusi nesterile albastre nepudrate M Manusi nesterile albastre nepudrate L buc
Lot nr.: 44
S-CANT MIN/36 LUNI 432000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 684000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 39900 RON
M-CANT MIN/36 LUNI 576000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 900000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/9 LUNI 52500 RON
L-CANT MIN/36 LUNI 756000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 1152000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 67200 RON
Canula de traheostomie cu balon nr.9 buc
Lot nr.: 39
Sonda Tieman cu balonas 16 CH
Lot nr.: 13
Cutit oftalmologic ptr. incizii1,1 mm buc
Lot nr.: 20
Cutit oftalmologic ptr incizii 2,2 mm buc
Lot nr.: 21
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 1125 RON
Canula de traheostomie cu balon nr.8 buc
Lot nr.: 38
Ace punctie abdominala 14 G x 100mm buc
Lot nr.: 1
CANT.MAX/36 LUNI 1800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 651 RON
Prelungitor pompe injectomat 150 cm.1x2mm cu filtru UV Prelungitor pompe injectomat 150 cm.1x2 mm buc
Lot nr.: 48
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 16350 RON
CANT MIN/36 LUNI 46800 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 97200 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 28755 RON
Masca ventilatie non invaziva buc
Lot nr.: 51
CANT MIN/36 LUNI 72 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/3 LUNI 9000 RON