Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord cadru furnizare produse farmaceutice, respectiv medicamente si consumabile medicale
Număr de referinţă: 16762887_2021_PAAPD1171226
II.1.2)Cod CPV principal33600000 Produse farmaceutice
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul prezentei achiziții este reprezentat de achiziționarea de produse farmaceutice, respectiv furnizare de medicamente și consumabile medicale necesare beneficiarilor din unitățile de asistență socială și protecția copilului aflate în subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, în vederea oferirii unor servicii sociale de calitate în conformitate cu standardele în vigoare.
• lot 1: „Antiinfecțioase generale de uz sistemic”;
• lot 2: ” Diverse medicamente”;
• lot 3:„ Medicamente pentru sistemul genito-urinar și hormoni”
• lot 4: „Consumabile medicale”;
• lot 5:” Medicamente pentru sânge, organele hematopoietice și sistemul cardiovascular”;
• lot 6: „Medicamente pentru sistemul nervos”;
• lot 7: „Medicamente pentru sistemul respirator”;
• lot 8: ”Medicamente pentru tractul digestiv și metabolism”;
• lot 9: ”Medicamente utilizate în dermatologie”.
Furnizarea de produse farmaceutice, respectiv medicamente și consumabile medicale este benefică pentru beneficiarii D.G.A.S.P.C. Constanța, deoarece se asigură respectarea prevederilor Legii nr. 272/2004, republicată, privind protecţia şi promovarea drepturilor copilului, cu modificările și completările ulterioare, Legii nr. 292/2011, Legea asistenţei sociale și ale Legii nr. 448/2006, republicată, privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap.
Prin atribuirea produselor farmaceutice (medicamentelor), autoritatea contractantă urmărește încheierea unui acord-cadru de furnizare și a contractelor subsecvente asociate, în vederea tratării beneficiarilor din centrele aferente D.G.A.S.P.C. Constanța situate atât în municipiul cât și în județul Constanța. Durata acordului-cadru de furnizare medicamente este de 12 luni.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Medicamente pentru sistemul respirator
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33670000 Medicamente pentru sistemul respirator
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furnizare medicamente pentru sistemul respirator , la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru tractul digestiv si metabolism
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33610000 Medicamente pentru tractul digestiv şi metabolism
Furnizare medicamente pentru tractul digestiv si metabolism, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru sange; organele hematopoietice si sistemul cardiovascular
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33620000 Medicamente pentru sânge, pentru organele hematopoietice şi pentru sistemul cardiovascular
Furnizare Medicamente pentru sange; organele hematopoietice si sistemul cardiovascular la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
Furnizare consumabile medicale la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
Furnizare diverse medicamente la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Antiinfectioase generale de uz sistemic
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651000 Antiinfecţioase generale pentru uz sistemic
Furnizare antiinfectioase generale de uz sistemic, la centrele DGASPC Constanta, conform solicitarlor prevazute in cadrul caietului de sarcini
Medicamente pentru sistemul genito-urinar si hormoni
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33640000 Medicamente pentru sistemul genito-urinar şi hormoni
Furnizare medicamente pentru sistemul genito-urinar si hormoni la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente pentru sistemul nervos
Lot nr.: 6
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661000 Medicamente pentru sistemul nervos
Furnizare medicamente pentru sistemul nervos, la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.
Medicamente utilizate in dermatologie
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631000 Medicamente utilizate în dermatologie
Furnizare medicamente utilizate in dermatologie , la centrele din subordinea D.G.A.S.P.C. Constanța, conform solicitărilor prevăzute în cadrul caietului de sarcini.