Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Polttokelpoisen jätteen ja hyötyjakeiden keräys ja kuljetus takalastaavalla kalustolla Nauvossa ja Korppoossa
II.1.2)Codice CPV principale90511000 Servizi di raccolta di rifiuti
II.1.4)Breve descrizione:
Urakka sisältää polttokelpoisen jätteen ja hyötyjakeiden keräyksen ja kuljetuksen takalastaavalla pakkaavalla kalustolla Paraisten kaupunkiin kuuluvien Nauvon ja Korppoon alueilta.
Tilaajan järjestämään kuljetukseen kuulumattomien jätteiden kuljetus samassa kuormassa on kielletty.
Sopimusmallissa esitetyt asiat ovat toimeksiantoon sisältyviä minimivaatimuksia, joiden mukaisesti palveluntuottaja tarjouksen tekemällä sitoutuu toimeksiannon toteuttamaan. Voittanut palveluntuottaja velvoitetaan hyväksymään sopimusmallin sisältö sellaisenaan.
II.1.5)Valore totale stimato
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Kuljetusurakka suoritetaan yksikköurakkahintana, joka pitää sisällään kaikki toiminnasta aiheutuvat kustannukset (alv 0 %). Yksikköurakkahintaan sisältyvät alla olevat työsuoritteet
- keräysvälineen tyhjennys
- keräysvälineen palauttaminen paikoilleen
- kuljetuksen ja kuormauksen yhteydessä pudonneiden roskien poistaminen
- ajoneuvopäätteelle sovittujen kirjausten tekeminen
- valokuvan ottaminen tarvittaessa kohteesta/keräysvälineestä
- jätteen kuljetus tilaajan ilmoittamaan vastaanottopaikkaan
Urakkaan kuuluvat sopimuksen mukaisilla yksikköurakkahinnoilla polttokelpoisen jätteen ja hyötyjakeiden (lasipakkaukset, metallipakkaukset ja pienmetallit) keräys ja kuljetus takalastaavalla pakkaavalla kalustolla.
Urakka on tarkemmin kuvattu sopimusmallissa (Liite1).