Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: Dnr 22-13144
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod65310000 Eldistribution
II.1.4)Kort beskrivning:
Syftet är att teckna avtal för eltjänster till FI. Upphandlingens volym uppskattas till cirka 550 MWh per år. Upplysningen ska ses som information
och innebär således inga förpliktelser. FI kan inte garantera någon avropsvolym.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)09310000 Elektricitet
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
335804-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Eldistribution
Tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av el
Referensnummer: Dnr 22-13144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65310000 Eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen