Works - 335980-2020
Submission deadline has been amended by:  421865-2020
Poland-Warsaw: Construction work for water projects
2020/S 137-335980
Contract notice
Works
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Budowa przepławki dla ryb na prawym brzegu rzeki Wisły omijającej stopień i próg podpiętrzający w km 4+940 biegu rzeki Wisły w obrębie miejscowości Oświęcim, gmina Oświęcim, powiat oświęcimski, miejsc
Reference number: 1616/RPI/2020
II.1.2)Main CPV code
45240000 Construction work for water projects
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest budowa przepławki dla ryb na prawym brzegu rzeki Wisły omijającej stopień i próg podpiętrzający w km 4+940 biegu rzeki Wisły. Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) budowę technicznej przepławki dwuszczelinowej przy jazie w km 4+940 i stopniu bystrzu w km 5+100 biegu rzeki Wisły. Podstawowe parametry: dł. głównej przepławki 244 m, dł. odnogi bocznej przepławki 13 m, ilość komór 47 szt., szer. dna 4,0 m, dł. komory 3,3 m, ilość szczelin 2 szt., szer. szczeliny 0,4 m;
b) przebudowę stopnia-bystrza w km 5+100 biegu rzeki Wisły podpierającego jaz zlokalizowany w km 4+940. Przebudowa polega na wykonaniu nowych gurtów oraz uzupełnieniu istniejącego wypadu, narzutem kamiennym. Podstawowe parametry: długość bystrza 57 m, szer. w dnie na przelewie bystrza 56 m, szer. w dnie na gurcie zamykającym wypad bystrza 70 m, szer. w dnie obniżenia w przelewie bystrza 6,5 m, szer. gurtu przelewu bystrza 3,0 m, szer. gurtu zamykającego wypad 3,0 m.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45111100 Demolition work
45111200 Site preparation and clearance work
45111230 Ground-stabilisation work
45112000 Excavating and earthmoving work
45112210 Topsoil-stripping work
45112700 Landscaping work
45232200 Ancillary works for electricity power lines
45232452 Drainage works
45233120 Road construction works
45233200 Various surface works
45243600 Quay wall construction work
45246000 River regulation and flood control works
45246200 Riverbank protection works
45262310 Reinforced-concrete work
45262311 Concrete carcassing work
45262350 Unreinforced-concrete work
45262600 Miscellaneous special-trade construction work
45311000 Electrical wiring and fitting work
77211400 Tree-cutting services
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa przepławki dla ryb na prawym brzegu rzeki Wisły omijającej stopień i próg podpiętrzający w km 4+940 biegu rzeki Wisły.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) budowę technicznej przepławki dwuszczelinowej przy jazie w km 4+940 i stopniu bystrzu w km 5+100 biegu rzeki Wisły.
Przepławka dwuszczelinowa jest konstrukcją żelbetową budowaną w osłonie stalowych ścianek szczelnych. Koryto przepławki w przekroju będzie miało kształt litery „U”. Na odcinkach, gdzie przepławka krzyżuje się z ciągami komunikacyjnymi będzie miała formę zamkniętej skrzyni. Na tych odcinkach w części stropowej zaprojektowano otwory doświetlające przepławkę zabezpieczone kratą.
Zestawienie podstawowych parametrów przepławki dwuszczelinowej:
— długość głównej przepławki 244 m,
— długość odnogi bocznej przepławki 13 m,
— ilość komór 47 szt.,
— szerokość dna 4,0 m,
— długość komory 3,3 m,
— ilość szczelin 2 szt.,
— szerokość szczeliny 0,4 m,
Wyposażenie przepławki stanowią elementy związane z monitoringiem migracji ryb, zasuwami regulującymi zamykaniem odnogi przepławki, przykryciem przepławki;
b) przebudowę stopnia-bystrza w km 5+100 biegu rzeki Wisły podpierającego jaz zlokalizowany w km 4+940.
W celu skierowania ryb do wejścia do głównej przepławki należy wykonać przebudowę istniejącego bystrza. Przebudowa polega na wykonaniu nowych gurtów oraz uzupełnieniu istniejącego wypadu, narzutem kamiennym. Zestawienie podstawowych parametrów projektowanego urządzenia wodnego (stopień-bystrze):
— długość bystrza 57 m,
— szerokość w dnie na przelewie bystrza 56 m,
— szerokość w dnie na gurcie zamykającym wypad bystrza 70 m,
— szerokość w dnie obniżenia w przelewie bystrza 6,5 m,
— szerokość gurtu przelewu bystrza 3,0 m,
— szerokość gurtu zamykającego wypad 3,0 m,
Gurt stanowiący przelew bystrza (Gurt - 1) oraz gurt końcowy (Gurt-4) zamykający wypad będą poprowadzone prostopadle do osi rzeki. Konstrukcje tych gurtów oparto na dwóch ściankach szczelnych z grodzic stalowych w rozstawie 2,0 m, połączonych żelbetowym oczepem. Przewidziano zastosowanie stalowych grodzic o sprężystym wskaźniku wytrzymałości większym niż 1 600 cm3/m i długości 11 m. Cześć pochyła bystrza ma zostać wykonana pod ukosem tak, aby ryby wędrujące w górę rzeki przemieszczały się w stronę prawego brzegu. Dla ustabilizowania takiego kształtu bystrza należy również wykonać dwa gurty (Gurt-2 i Gurt-3) z pojedynczej ścianki szczelnej ze stalowych grodzic o sprężystym wskaźniku wytrzymałości większym niż 1 600 cm3/m, długości 6 m z oczepem żelbetowym.
2. Szczegółowy zakres robót oraz wymagania jakościowe dotyczące zastosowanych materiałów zawierają ZAłączniki do SIWZ, w tym: dokumentacja techniczna (projektowa), przedmiar robót i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia sporządzony dla urządzenia do skanowania wizualnego i rejestrowania ryb
3. 4. 5. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie określonych w dokumentacji przetargowej robót budowlanych, robót towarzyszących, tymczasowych oraz wynikających ze specyfiki przedsięwzięcia, wykonania prac montażowych oraz dokonania dostaw oraz spełnienia określonych przez Zamawiającego wymogów realizacji zadania.