Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Dynamisk indkøbssystem for IT-konsulenter og IT-rådgivere
II.1.2)Hoved-CPV-kode72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
II.1.4)Kort beskrivelse:
TV 2 ønsker med dette udbud at etablere et dynamisk indkøbssystem til ydelser vedrørende IT-konsulenter og IT-rådgivere.
Det dynamiske indkøbssystem er opdelt i 8 kategorier:
1) Ledelse af projekter og programmer samt porteføljestyring
2) Strategi, forandrings- og forretningsudvikling
3) IT-infrastruktur
4) IT-arkitektur
5) IT-sikkerhed og compliance
6) Udvikling og tilpasning af IT-systemer
7) Vedligeholdelse, service og support af IT-systemer
8) Testrådgivning og testledelse samt afvikling af test
Ansøgende virksomheder vil kunne blive optaget på en enkelt eller flere kategorier.
Tryk her https://permalink.mercell.com/178249030.aspx