II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Indkøb af forsikringer - Frederikshavn Forsyning A/S
II.1.2)CPV-Code Hauptteil66510000 Versicherungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:
- All risks forsikringer
- Maskinkaskoforsikringer
- Årsentrepriseforsikringer
- Erhvervs- og produktansvarsforsikring
- Arbejdsskadeforsikring
- Motorkøretøjsforsikring
- Rejseforsikring
- Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Der henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.
Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Tryk her https://permalink.mercell.com/176892693.aspx
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 15 900 140.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 8
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Frederikshavn Forsyning A/S - All Risks
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)66510000 Versicherungen
66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
66515200 Vermögensversicherungen
66515100 Feuerversicherungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All Risks forsikring.
Frederikshavn Forsyning A/S - Maskinkasko
Los-Nr.: 2
66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor maskinkasko.
Frederikshavn Forsyning A/S - Årsentreprise
Los-Nr.: 3
66513200 Bauwesenversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor årsentrepriseforsikring.
Frederikshavn Forsyning A/S - Erhvervs- og produktansvarsforsikring inkl. Professionelt Ansvar
Los-Nr.: 4
66516000 Haftpflichtversicherungen
66516500 Berufshaftplichtversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og
produktansvarsforsikring inkl. professionelt ansvar.
Frederikshavn Forsyning A/S - Motorkøretøjsforsikring
Los-Nr.: 5
66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor
motorkøretøjsforsikring.
Frederikshavn Forsyning A/S - Arbejdsskadeforsikring
Los-Nr.: 6
66512100 Unfallversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Frederikshavn Forsyning A/S - Rejseforsikring
Los-Nr.: 7
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor rejseforsikring.
Frederikshavn Forsyning A/S - Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Los-Nr.: 8
66515410 Geldverlustversicherungen
Frederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.