Services sociaux et autres services spécifiques – marchés publics
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Työterveyshuollon palvelut 2018–2024 (DPS)
II.1.2)Code CPV principal85147000 Services de médecine du travail
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena ovat työterveyshuollon palvelut sekä niitä laajentavat terveyspalvelut Hansel Oy:n asiakkaille.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 420 000 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85120000 Services de pratique médicale et services connexes
85141000 Services prestés par le personnel médical
85142100 Services de physiothérapie
85160000 Services prestés par les opticiens
85150000 Services d'imagerie médicale
85131000 Services de soins dentaires
II.2.4)Description des prestations:
Dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena ovat työterveyshuollon palvelut ja niitä laajentavat terveyspalvelut Hansel Oy:n asiakkaille. Dynaamisen hankintajärjestelmän keston aikana kaikki kiinnostuneet ehdokkaat tai niiden yhteenliittymät voivat hakea osallistumista järjestelmään. Hanselin asiakkaat toteuttavat hankinnat dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksyttyjen toimittajien kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla. Asiakkaiden kilpailutukset voivat ajoittua koko dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaoloajalle.