В случай, че Участникът в процедурата е Обединение, което не е регистрирано като самостоятелно юридическо лице, партньорите/членовете в Обединението следва да са сключили Споразумение, или еквивалентен Договор/учредителен акт/друг приложим документ, от който да е видно правното основание за създаването му.
Възложителят изисква в Споразумението (съответния документ за създаване на Обединението, или анекс към подобен документ) да се съдържат клаузи, които гарантират, че:
(1) между членовете на Обединението е уговорена солидарна отговорност, когато такава не е предвидена съгласно приложимото законодателство.
(2) между отделните партньори/членове на Обединението е направено разпределение на дейностите по между им, с ясно и конкретно посочване на:
а) правата и задълженията на партньорите/членовете на Обединението;
б) дейностите, които всеки от тях ще изпълнява в рамките на договора за изпълнение на съответната обособена позиция.
Участниците в Обединението трябва да определят едно лице, което да го представлява пред Възложителя и третите лица за целите на обществената поръчка/съответната обособена позиция.
Когато в офертата не е приложено копие от документ, от който да е видно правното основание за създаване на Обединението, Комисията назначена от Възложителя за разглеждане и оценяване на подадените оферти, го изисква на основание чл. 54, ал. 8 от ППЗОП.
5. Свър. лица.