Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Υπηρεσίες - 338266-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Τεχνική υποστήριξη για την πλατφόρμα της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα
2020/S 138-338266
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Τεχνική υποστήριξη για την πλατφόρμα της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0024
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος είναι η συνέχιση της υποστήριξης της πλατφόρμας της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα για τη διευκόλυνση του διαλόγου των ενδιαφερομένων και τη μείωση των συγκρούσεων που σχετίζονται με τη διατήρηση αυτών των ειδών που προστατεύονται βάσει της οδηγίας για τους οικοτόπους. Ο ανάδοχος θα ενεργήσει ως γραμματεία της πλατφόρμας, παρέχοντας βοήθεια σε συναντήσεις, εργαστήρια και δραστηριότητες επικοινωνίας, καθώς και τη συλλογή ορθών πρακτικών συνύπαρξης και δεδομένων σχετικά με τις απώλειες ζωικού κεφαλαίου και τα μέτρα πρόληψης..
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 450 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Τεχνική υποστήριξη για την πλατφόρμα της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα.
Paslaugos - 338266-2020
Belgija-Briuselis: Techninė parama ES stambių plėšrūnų platformai
Skelbimas apie pirkimą
Paslaugos
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Techninė parama ES stambių plėšrūnų platformai
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0024
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Tikslas yra toliau remti ES stambių plėšrūnų platformą, kad būtų galima palengvinti suinteresuotųjų objektų dialogą ir sumažinti konfliktus, susijusius su šių rūšių, kurios saugomos pagal Buveinių direktyvą, išsaugojimu. Rangovas turės vykdyti platformos sekretoriato veiklą, teikti pagalbą posėdžių, praktinių seminarų ir komunikacinės veiklos metu, taip pat rinkti gerąją sambūvio patirtį ir duomenis apie žalą gyvuliams bei prevencines priemones.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
Vertė be PVM: 450 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Techninė parama ES stambių plėšrūnų platformai.