Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Nybyggnation Ängsgärdets Äldreboende
Referensnummer: FN 2021/00242–2.6.1
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45215212 Byggnation av ålderdomshem
II.1.4)Kort beskrivning:
Objektet avser utförande av nybyggnation av 80 lgh Äldreboende (exklusive stomme)
Stommen utförs i annan entreprenad.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 60 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45215212 Byggnation av ålderdomshem
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Se kontraktshandlingarna.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Byggentreprenader - 338464-2021
Submission deadline has been amended by:  535425-2021
Sverige-Västerås: Byggnation av ålderdomshem
2021/S 128-338464
Byggentreprenader
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
45215212 Byggnation av ålderdomshem
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 60 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delar
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)