2. A IV.1.2) rovatban a „Résztvevők száma” mező kitöltése technikai bejegyzés. Kiírónak sem a résztvevők számát, sem a minimális-maximális számot nem áll módjában meghatározni, ugyanis a Tervpályázat részvételi szakaszában keretszám nem kerül rögzítésre. Kiíró rögzíti ugyanakkor, hogy a Tervpályázat pályázati szakasz Második Fordulójába legfeljebb 12 pályázó kerül felkérésre további pályamunka benyújtására.
5. Karakterkorlátozás miatt folytatás a III.1.10 rovatból:
Kiíró felhívja a Pályázók figyelmét, hogy ha a Tervpályázat során bemutatásra kerülő szakember a részvételi jelentkezés benyújtásakor még nem rendelkezik a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „É” jogosultsággal, úgy nyertessége esetén a Tervpályázatot követő közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés megkötésének időpontjára ezen jogosultsággal a bemutatott szakembernek rendelkeznie szükséges.
Kiíró felhívja a Pályázók figyelmét, hogy amennyiben a Tervpályázati eljárásban bemutatásra kerülő szakember a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „É” jogosultsággal egyenértékű külföldön regisztrált jogosultsággal rendelkezik, nyertessége esetén jogosultságát honosítania kell a Magyar Építész Kamaránál, a Tervpályázatot követő közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés megkötésének időpontjára.
Az alkalmasság igazolása keretében bemutatott szakember, a Pályázó nyertessége esetén a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás nyomán kötött tervezési szerződés teljesítésében köteles közreműködni. Amennyiben közreműködése a Tervpályázat vagy a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás megindításakor, előre nem látható, elháríthatatlan akadályba ütközik, abban az esetben a megjelölt tervezővel egyenértékű tervező részvételét írja elő a Kiíró.
Kiíró felhívja továbbá a figyelmet a Dokumentáció 3.6.2 pontjában foglaltakra, amelyek szerint a tervpályázati terv készítése is szakmagyakorlási jogosultsághoz kötött.
További részvételi/pályázati feltételek:
A Tervpályázat részvételi szakaszában az a természetes vagy jogi személy vagy személyes joga szerint jogképes szervezet vehet részt, akinek a Kbt. 2. § (5) bekezdése szerint nemzeti elbánást kell biztosítani és:
-akivel szemben a Tervpályázati Rendelet 17. § (3) bekezdése és 18. § (3) és (4) bekezdése szerinti kizáró és összeférhetetlenségi okok egyike sem áll fenn és erről a Részvételi Szakaszban nyilatkozik,
-aki azzal, hogy a részvételi jelentkezését benyújtotta a Tervpályázat feltételeit magára nézve kötelezőnek elfogadta.
Karakterkorlátozás miatt folytatás a VI.4.3) rovatban.