Строителство - 340317-2018
България-с. Струмяни: Строителни и монтажни работи по реконструкция на главни водопроводи
2018/S 149-340317
Обявление за поръчка
Строителство
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
„Смяна на водопроводната мрежа по улици в северозападната част (Гл. клон IV, клон 52, 53, 55—58, 67, 69, 70, 76, 80 и 84) на с. Микрево, община Струмяни, област Благоевград“
II.1.2)Основен CPV код
45232151 Строителни и монтажни работи по реконструкция на главни водопроводи
II.1.4)Кратко описание:
Настоящата обществена поръчка предвижда реконструкция на улична водопроводна мрежа в северозападната част на с. Микрево с обща дължина 2 866,10 м от съществуващата водопроводна мрежа, изпълнена с етернитови тръби, в северозападната част на с. Микрево (Гл. кл. ІV, кл. 52, 53, 55-58, 69, 70', 76, 80-84), от които: ф125 ПЕ — 560,8 м; ф160ПЕ — 194,4 м и ф90ПЕ — 2110,90 м.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 482 608.54 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Настоящата обществена поръчка предвижда реконструкция на улична водопроводна мрежа в северозападната част на с. Микрево с обща дължина 2 866,10 м от съществуващата водопроводна мрежа, изпълнена с етернитови тръби, в северозападната част на с. Микрево (Гл. кл. ІV, кл. 52, 53, 55— 58, 69, 70', 76, 80— 84), от които: ф125 ПЕ — 560,8 м; ф160ПЕ — 194,4 м и ф90ПЕ — 2110.90 м. По част „ВиК“ се предвиждат следните видове работи:
1. Изкопи — ръчни и механизирани за достигане проектно ниво на водопровода и за изграждане на шахти;
2. Изграждане на шахта за въздушник и изпразнителна шахта (кофраж армировка полагане бетон замазки, чугунен капак на шахтата);
3. Доставка и монтаж на полиетиленови тръби заедно с фасонни части от ф160, ф125, ф90 (PE тръби, водовземни скоби, колена, преходници и други);
4. Доставка и монтаж на спирателни кранове за възможна изолация на отделните клонове;
5. Направа на опорни блокове на хоризонтални чупки и край на тръби;
6. Обратен насип и трамбоване на земни маси и извозване на останалите на депо;
7. Други — предвиждат се доставка и полагане на 22 бр. пожарни хидранти, с размери 80 мм на защитени от повреда места, съответно означени, предвиждат се за доставка и монтаж 8 бр. автоматични въздушници и 1 бр. изпразнителна шахта, предвижда се реконструкция на сградни водопроводни отклонения, те са 231 броя с дължина 1617 м, предвижда се разваляне на улична асфалтова настилка 8 см, като се направи разлив на битумна емулсия.
Следва да се положи битумизиран трошен камък 6 см в участъците на водопроводната мрежа като се изпълни възстановяване на асфалтовата настилка от неплътна смес за долния пласт от 4 см в участъците на водопроводната мрежа и за горния пласт да се изпълни възстановяване на асфалтовата настилка с плътна смес за горния пласт с дебелина 4 см, като за по-добра връзка между новата и старата настилка по фугите да се залее с битум Б 120/160, предварително загрят до 150о.