Services - 340547-2023
Poland-Tanowo: Forestry services
2023/S 109-340547
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Trzebież w roku 2023 - V postępowanie
Reference number: SA.270.3.2.2023
II.1.2)Main CPV code
77200000 Forestry services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, ubocznego użytkowania lasu, utrzymania dróg przeciwpożarowych oraz nasiennictwa
do wykonania na terenie Nadleśnictwa Trzebież w roku 2023. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.) oraz aktów wykonawczych do PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne oraz zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
02.L.02 - leśnictwo Myślibórz
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
77210000 Logging services
77211000 Services incidental to logging
77211100 Timber harvesting services
77211200 Transport of logs within the forest
77211300 Tree-clearing services
77211400 Tree-cutting services
77211500 Tree-maintenance services
77211600 Tree seeding
77230000 Services incidental to forestry
77231000 Forestry management services
77231200 Forest pest control services
77231600 Afforestation services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Trzebież w roku 2023 w leśnictwie Myślibórz.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z załącznika nr 2 do SWZ, na które składają się załączniki od nr 2.1. do nr 2.4.2. Zakresy rzeczowe wynikające z załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się:
(a) Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (EZ.011.13.2022) oraz Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 19 lipca 2022 r. w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych (MZ.011.4.2022); (b) Załącznik nr 3.2. " Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przyjęty decyzją nr 64 Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych z dnia 19 sierpnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Regionalnego opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych” w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Określony Załączniku nr. 3.1. do SWZ i w Załączniku nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ i w Załącznika nr 3.2. do SWZ nie stosuje się.
Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia, opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.).
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 10 000 złotych.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy - 2 % ceny łącznej danego Pakietu [zł brutto].
Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom.
10.L.12.Z- zagospodarowanie lasu, leśnictwo Siedlice
Lot No: 2
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej - zagospodarowanie lasu, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Trzebież w roku 2023 w leśnictwie Siedlice.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z załącznika nr 2 do SWZ, na które składają się załączniki od nr 2.1., 2.2, 2.4.1, 2.4.2. Zakresy rzeczowe wynikające z załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 3 000 złotych.
10.L.12.P - użytkowanie lasu, leśnictwo Siedlice
Lot No: 3
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej - użytkowanie lasu, zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Trzebież w roku 2023 w leśnictwie Siedlice.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z załącznika nr 2 do SWZ, na które składają się załączniki od nr 2.1. do nr 2.3.6. Zakresy rzeczowe wynikające z załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 7 000 złotych.