Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υπηρεσίες υποστήριξης πυρηνικής ασφαλείας και αξιολογήσεις
Αριθμός αναφοράς: JRC/GEE/2020/OP/1730
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV98113100 Υπηρεσίες πυρηνικής προστασίας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το JRC-Geel είναι πυρηνική εγκατάσταση κατηγορίας I στο Βέλγιο. Ως τέτοια, ισχύουν αυστηρές νομικές απαιτήσεις. Οι υπηρεσίες που ζητούνται είναι εξειδικευμένες και απαιτούν άριστη γνώση της πυρηνικής νομοθεσίας του Βελγίου και των πρακτικών κανόνων εφαρμογής του. Αυτή η διαδικασία σύναψης συμβάσεων αφορά την παροχή βοήθειας προς το JRC-Geel στον τομέα των υπηρεσιών υποστήριξης πυρηνικής ασφάλειας και των αξιολογήσεων και της ανταλλαγής επιχειρησιακών εμπειριών.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 300 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV98113100 Υπηρεσίες πυρηνικής προστασίας
71241000 Μελέτες σκοπιμότητας, υπηρεσίες παροχής συμβουλών, υπηρεσίες αναλύσεων
71317210 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα υγείας και ασφάλειας
79140000 Υπηρεσίες παροχής νομικών συμβουλών και πληροφοριών
79417000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα ασφάλειας
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμήθεια υπηρεσιών υποστήριξης και αξιολογήσεων πυρηνικής ασφάλειας.
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Tuumaohutuse tugiteenused ja hindamised
Viitenumber: JRC/GEE/2020/OP/1730
II.1.2)CPV põhikood98113100 Tuumaohutusega seotud teenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Teadusuuringute Ühiskeskuse Geeli (JRC-Geel) tegevuskoht on I klassi tuumarajatis Belgias. Sisuliselt kohaldatakse sellele rangeid õiguslikke nõudeid. Nõutavad teenused on erialased ning vajalikud on väga head teadmised Belgia tuumarajatisi reguleerivast õigusest ning selle praktilistest rakenduseeskirjadest. Kõnealune hankemenetlus käsitleb JRC-Geelile tuumaohutuse tugiteenuste valdkonnas abi osutamist ning hindamisi ja töökogemuste vahetamist.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 300 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)98113100 Tuumaohutusega seotud teenused
71241000 Teostatavusuuringud, nõuandeteenused, analüüs
71317210 Tervise- ja turvanõustamisteenused
79140000 Õigusabi- ja -teabeteenused
79417000 Ohutusalased nõustamisteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Tuumaohutuse tugiteenused ja hindamised.
Palvelut - 340907-2020
Belgium-Geel: Nuclear Safety Support Services and Evaluations
2020/S 139-340907
Contract notice
Services
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Nuclear Safety Support Services and Evaluations
Reference number: JRC/GEE/2020/OP/1730
II.1.2)Main CPV code
98113100 Nuclear safety services
II.1.4)Short description:
JRC-Geel is class I nuclear installation in Belgium. As such, strict legal requirements apply. The services requested are specialised and require an excellent knowledge of the Belgian nuclear law and its practical implementing rules. This procurement procedure concerns the provision of assistance to the JRC-Geel in the field of nuclear safety support services and evaluations and operational experience exchange.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
71317210 Health and safety consultancy services
79140000 Legal advisory and information services
79417000 Safety consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
Supply of nuclear safety support services and evaluations.
Base giuridica:
Regolamento (UE, Euratom) n. 2018/1046
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Servizi di supporto alla sicurezza nucleare e valutazioni
Numero di riferimento: JRC/GEE/2020/OP/1730
II.1.2)Codice CPV principale98113100 Servizi connessi alla sicurezza nucleare
II.1.4)Breve descrizione:
Il JRC-Geel è un impianto nucleare di classe I in Belgio. In quanto tale, si applicano requisiti giuridici rigorosi. I servizi richiesti sono specializzati e richiedono un'eccellente conoscenza della legislazione nucleare belga e delle relative modalità pratiche di attuazione. La presente procedura d'appalto riguarda la prestazione di assistenza al JRC di Geel nel settore dei servizi di supporto alla sicurezza nucleare, delle valutazioni e dello scambio di esperienze operative.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari98113100 Servizi connessi alla sicurezza nucleare
71241000 Studi di fattibilità, servizi di consulenza, analisi
71317210 Servizi di consulenza sanitaria e di sicurezza
79140000 Servizi di consulenza e informazione giuridica
79417000 Servizi di consulenza in materia di sicurezza
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Prestazione di servizi di supporto alla sicurezza nucleare e di valutazioni.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Stödtjänster och utvärderingar avseende kärnsäkerhet
Referensnummer: JRC/GEE/2020/OP/1730
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod98113100 Nukleära säkerhetstjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
JRC-Geel är en kärnkraftsanläggning av klass I i Belgien. Stränga rättsliga krav gäller som sådana. De tjänster som efterfrågas är specialiserade och kräver utmärkta kunskaper om den belgiska kärnkraftslagstiftningen och dess praktiska genomförandebestämmelser. Detta upphandlingsförfarande avser tillhandahållande av stöd till JRC i Geel inom området för stödtjänster avseende kärnsäkerhet och utvärderingar samt erfarenhetsutbyte avseende drift.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)98113100 Nukleära säkerhetstjänster
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
71317210 Konsulttjänster för hälsa och säkerhet
79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Tillhandahållande av stödtjänster och utvärderingar avseende kärnsäkerhet