Usługi - 342068-2018
Polska-Szczecin: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
2018/S 149-342068
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonanie elementów Koncepcji Programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla zadania, pn.: „S6 Zachodnie drogowe obejście Szczecina”
Numer referencyjny: GDDKiA O.Sz.D-3.2413.15.2018
II.1.2)Główny kod CPV
71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
II.1.4)Krótki opis:
Wykonanie elementów Koncepcji Programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla zadania pn.: „S6 Zachodnie drogowe obejście Szczecina”.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
71351000 Usługi planowania geologicznego, geofizycznego i inne usługi naukowe
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie elementów Koncepcji Programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla zadania pn.: „S6 Zachodnie drogowe obejście Szczecina”.
2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z postanowieniami SIWZ, postanowieniami umowy stanowiącej Tom II SIWZ oraz Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Tom III SIWZ.
3. Podwykonawstwo:
a) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia, tj. Wykonawca jest zobowiązany osobiście wykonać, zastrzeżone przez Zamawiającego, zgodnie z art. 36a ust. 2 ustawy Pzp, do osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowe części zamówienia, tj. czynności wykonywane przez następujących ekspertów kluczowych:
1) Projektanta branży drogowej, którymi są obowiązki wynikające z ustawy prawo budowlane i zapisów specyfikacji projektowej;
2) Projektanta branży mostowej, którymi są obowiązki wynikające z ustawy prawo budowlane i zapisów specyfikacji projektowej;
b) Wykonawca może powierzyć wykonanie pozostałych (niezastrzeżonych w pkt. a) jako kluczowych) części zamówienia podwykonawcy;
c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia (niekluczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z pkt 10.10 IDW;
d) W odniesieniu do kluczowych części zamówienia zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu;
e) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Tomie II SIWZ – IPU.